Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Licealiada w badmintonie. Uczniowie I LO i ZS nr 1 w Sanoku w finale wojewódzkim! - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

Wiadomości Za nami wojewódzki półfinał Licealiady w badmintonie. Do finału awansowały drużyny dziewcząt i chłopców z I LO w Sanoku oraz ZS nr 1 w Sanoku.

Pierwsze zmagania przeprowadzone zostały 21 listopada w hali ZS nr 3 w Sanoku. W badmintonie chłopców po raz kolejny znakomicie spisali się uczniowie I LO. Drużyna w składzie: Michał Tokarz, Jakub Myćka i Krystian Jajko wygrała wszystkie mecze i tym samym awansowała do finału wojewódzkiego.

Chłopcy rywalizowali z uczniami z ZS nr 2 w Sanoku, ZS nr 1 w Sanoku, ZSNG w Krośnie i ZS nr 3 w Sanoku.

Na drugim miejscu, również z przepustką do etapu finałowego, uplasowali się uczniowie ZS nr 1 w Sanoku: Paweł Kula oraz Sławomir Czech.

25 listopada o awans do finału rywalizowały dziewczęta. W turnieju wzięło udział 7 drużyn: I LO w Sanoku, ZS nr 1 w Sanoku, ZS nr 2 w Sanoku, ZS nr 3 w Sanoku, ZS nr 5 w Sanoku, ZSCKR w Nowosielcach i ZSNG w Krośnie.

Pierwsze miejsce zajęły uczennice z I LO w Sanoku, które zagrały w składzie: Milena Ryba, Dominika Jankowska i Elwira Żuchowska. Z kolei miejsce drugie oraz awans do finału wywalczyły uczennice ZS nr 1 w Sanoku: Oksana Osękowska, Patrycja Sitarz, Oliwia Krawczyk i Kinga Osenkowska.

Do zawodów uczniów I LO przygotowywała pani Edyta Dubiel-Jajko, a uczniów z ZS nr 1 – panowie: Radosław Zdybek i Janusz Rudy.

Finał wojewódzki rozegrany zostanie 6 grudnia br. w Zarzeczu.

Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy.