Reklama

Lewica zabezpieczyła 850 mln euro na rzecz szpitali powiatowych [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Lewica zabezpieczyła 850 mln euro na rzecz szpitali powiatowych [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sejm ratyfikował Fundusz Odbudowy Unii Europejskiej. Lewica zagłosowała za jego ratyfikacją i zabezpieczyła 850 mln euro dla szpitali powiatowych. Głosowanie nad Funduszem Odbudowy było głosowaniem za bezpieczną przyszłością Polski w silnej Europie. Lewica głosowała dla milionów Polek i Polaków, którzy czekają na te pieniądze.

Fundusze europejskie są funduszami wszystkich Europejek i Europejczyków. To środki dla Polski i Europy.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Rodzice 12-latki złożyli podziękowania
funkcjonariuszom z Brzozowa za okazaną pomoc

 

 

 

Dzięki tej decyzji do Polek i Polaków w ramach Krajowego Planu Odbudowy trafi 250 mld złotych! To gigantyczne, unijne środki na restart gospodarki po pandemii i koronakryzysie.

 

Lewica postawiła 6 warunków dotyczących poparcia ratyfikacji Funduszu Odbudowy:

1) 850 mln euro dla szpitali powiatowych

2) przynajmniej 30% środków z KPO do dyspozycji samorządów

3) Budowa 75 tys. tanich mieszkań́ na wynajem

4. 300 mln euro dla firm poszkodowanych przez pandemię

5) szczegółowy plan wydatkowania

6) Komitet Monitorujący wydanie tych pieniędzy

 

Wszystkie warunki Lewicy zostały spełnione i znalazły się w Krajowym Planie Odbudowy wysłanym do Komisji Europejskiej, która będzie kontrolować proces wydatkowania i realizacji. Odpowiedzialna postawa Polski otwiera także drogę do pomocy innym krajom Unii Europejskiej, z których wiele potrzebuje pomocy natychmiast.

 

Sytuacja szpitali

 

W Polsce na COVID umarło ponad 100 tysięcy ludzi. Liczba zgonów potwierdziła, że pomimo ogromnego poświęcenia medyków, system opieki zdrowotnej w naszym państwie od bardzo dawna fundamentalnie nie działa. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, szpitale coraz bardziej się zadłużają, a kolejne oddziały są zamykane.

Niezwykle ważne dla samorządów jest zapewnienie środków na inwestycje  dla szpitali, szczególnie, że samorządowcy mają uzasadnione obawy co do rządowych pomysłów reformowania służby zdrowia. Wielkim problemem jest rosnące zadłużenie szpitali i wyniszczająca konkurencja między placówkami, w tym szczególnie o kadry. Lewica jest zdeterminowana, aby wesprzeć rozwiązywanie problemów polskiej służby zdrowia tu i teraz. Dlatego postawiliśmy warunek wpisania 850 mln euro z EFO dla szpitali powiatowych. Te pieniądze są Polsce koniecznie potrzebne! To 850 mld Euro na 243 szpitale, czyli statystycznie możemy mówić o 15 mln zł na jeden szpital.

 

Szpitale muszą być publiczne i dobrze dofinansowane. Mamy prawo do nowoczesnej opieki zdrowotnej nie tylko w Warszawie. Nowoczesna opieka zdrowotna jest niezbędna w Krośnie, Sanoku, Ustrzykach, na całym Podkarpaciu. W miejscowościach, gdzie najważniejszą placówką jest szpital powiatowy, ten szpital musi kupić nowoczesny sprzęt do leczenia i diagnostyki. O to walczyła Lewica i to udało się. Zapewniliśmy środki dla szpitali powiatowych.

 

Lewica uważa, że środki z Europejskiego Funduszu Odbudowy są Polsce niezbędnie potrzebne. To szansa na zmniejszenie dystansu pomiędzy nami i Europą Zachodnią, a Polsce pomiędzy metropoliami, a średnimi i małymi miasteczkami oraz między miastem a wsią. Fundusz Odbudowy to ogromna szansa na pomoc dla Polski. Obowiązkiem polityków wszystkich opcji politycznych tę pomoc zapewnić! Jako opozycja mamy obowiązek dopilnować, żeby te pieniądze były wydane zgodnie z prawem i w sposób przejrzysty, zadba o to także Komisja Europejska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy