Reklama

Lesko przyjazne kulturze. Projekt „Bieszczadzka Aleja Gwiazd”

Opublikowano:
Autor:

Lesko przyjazne kulturze. Projekt „Bieszczadzka Aleja Gwiazd” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasze miasto staje się atrakcyjne dla rozwoju szeroko pojętej kultury. We wrześniu zespół Bieszczadzkie Żabki wraz z grupą z Akermanu znad Morza Czarnego uczestniczył w międzynarodowym projekcie Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży pod nazwą „Poznajmy się tańcem, muzyką i wzajemnym zrozumieniem”.

Teraz Lesko jako miejsce przyjazne kulturze wybrane zostało na kolejne międzynarodowe warsztaty, z których skorzystać będą mogli także mieszkańcy zarówno naszej jak i sąsiednich gmin. A wszystko zupełnie za darmo.

Tym razem w ramach programu Erasmus+ pod nazwą „Bieszczadzka Aleja Gwiazd” na dwa tygodnie pojawią się u nas studenci z Gdyni i Białegostoku oraz członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia "Baduszkowcy" z Gdyni, a także Fundacji "Sudarushki" z Mariupola na Ukrainie.

Startujemy już 22 października z programem jakiego w Bieszczadach chyba jeszcze nikt nie spotkał. Pod okiem wybitnych fachowców: reżyserów, aktorów, choreografów, tancerzy i wokalistów z prestiżowych teatrów Polski i Ukrainy, młodzież z obydwu krajów, ale i każdy z nas, będzie mógł uczestniczyć w koncertach, warsztatach musicalowych - tanecznych, zajęciach sportowych, zajęciach sztuk walki i wielu innych. Wszystko dla lepszego poznania pracy aktora musicalowego, edukacji artystycznej i zdobycia praktycznych umiejętności scenicznych. Projekt ma również na celu podniesienie tolerancji społecznej wobec różnic kulturowych we współczesnym świecie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Szczegółowy program dla mieszkańców prezentujemy na plakacie, natomiast poniżej przedstawiamy kadrę prowadzącą dwutygodniowe zajęcia.

Marek Richter – Absolwent Studium Wokalno Aktorskiego im. D.Baduszkowej w Gdyni, solista Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie pracuje od 2005 roku. Prowadzi zajęcia teatralne
w Teatrze Junior, przy Teatrze Muzycznym i Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. Uczy
w Studium Wokalno Aktorskim w Gdyni. Prowadzi grupę teatralną na Uczelni Wyższej przy współpracy z Centrum Akademickim w Gdańsku. Napisał kilka scenariuszy teatralnych. Laureat Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Występuje jako aktor w wielu produkcjach telewizyjnych.

Zbigniew Marek Hass - aktor, reżyser, absolwent Wydziału Reżyserii Państwowego Konserwatorium im. M.Rimskiego – Korsakowa w Petersburgu, wcześniej Studium Wokalno- Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Kierował Estradą Kameralną Filcharmonii Narodowej w Warszawie, Studiem Wokalno-Aktorskim w Gdyni, był dyrektorem naczelnym
i artystycznym Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, twórca i dyrektor Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefan Jaracza w Olsztynie, wieloletni pedagog i nauczyciel akademicki. Zrealizował przeszło 50 sztuk oper, operetek i musicali w Polsce i za granicą.

Tomasz Fogiel – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Ukończył kursy Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i uzyskał kwalifikacje pedagogiczne i do zajmowania stanowisk kierowniczych w szkole oraz placówkach oświatowych. Solista Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie pracuje od 1985 roku. Jest wykładowcą w Policealnym Studiu Wokalno-Aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni.

Magdalena Smuk – Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej
w Gdyni. Solistka Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie pracuje od 1999 roku. Współpracuje
z Centrum Kultury w Gdyni, Tetrem Boto w Sopocie. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień – Najwyższa Nagroda Jury II Festiwalu Teatrów Muzycznych, Nagrodę Publiczności II Festiwalu Teatrów Muzycznych, Nagrodę Teatralną Prezydenta Miasta Gdynia.

Patrycja Gola – Absolwentka V Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, stypendystka Ritmic Music Conserwatory w Danii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie na scenie, współpracowała z wieloma artystami
z Polski i zagranicy, brała udział w wielu muzycznych produkcjach telewizyjnych. Pracuje też w Teatrze Muzycznym w Gdyni szkoląc umiejętności artystów.

Artur Guza - Absolwent Kompozycji i Aranżacji na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej
w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Bauszkowej w Gdyni, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Oławie w klasie fortepianu. Aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Instruktor teatralny Teatru Junior i Projektu Lato w Teatrze. Kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny.

Jarosław Rzepiak – Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Tancerz Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie pracuje od 2001 roku. Pedagog tańca w Studium Wokalno-Aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni. Był choreografem w spektaklu "Janosik, czyli na szkle malowane". Występował na tournè europejskim z wieloma spektaklami.

Kamil Frącek – Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Tancerz Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Kameralnej w Warszawie, Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Teatru Rewiowego "SABAT" w Warszawie. Uczestnik wielu festiwali i konkursów tanecznych, Instruktor baletu i akrobatyki w Hurtowni Ruchu w Krakowie oraz w Art Studio w Sanoku.

Hanna Kalinina – Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej, nauczycielka o najwyższych kwalifikacjach, odznaczona Orderem "Za Poświęcenie".

Oksana Gorbachova – Absolwentka Konserwatorium Baletowego z dyplomem tancerza baletowego i choreografa. W przeszłości tancerka prestiżowego baletu  "Kijów – Balet Aniko".

Kamila Ociepka – Instruktor fitness i tańca "Slavica Dance", zajmuje się zdrowym trybem życia, zarażając zwoją pasją innych, jest członkiem zespołu regionalnego na Podhalu.

Do zobaczenia w Lesku!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE