Reklama

LESKO: Poznajmy się tańcem i wzajemnym zrozumieniem

Opublikowano: czw, 12 wrz 2019 17:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach od 8 do 15 września 2019 r. w Lesku i od 16 do 17 września br. w Krakowie toczą się i toczyć się będą najróżniejsze działania artystyczno-poznawcze młodzieży leskiej i czarnomorskiej z okręgu Odessa (Ukraina).

W projekcie realizowanym w ramach programu Polsko Ukraińskiej Wymiany Młodzieży Narodowego Centrum Kultury, spotkały się trzy grupy artystyczne: Teatr Tańca SILUET (UKR), Zespół Muzyczno-Wokalny AKERMAŃCY (UKR) oraz Zespół Taneczny BIESZCZADZKIE ŻABKI (PL). W jeden dzień projektowy do grupy młodych artystów dołączyła także młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lesku, by na specjalnym panelu dyskusyjnym poznać wzajemne historie swoich miast, kultur, osłuchać się z językiem, jak też obejrzeć fantastyczne tańce narodowe i współczesne oraz wysłuchać muzyki z pogranicza wielu kultur.

Codzienne spotkania ponad czterdziestoosobowej grupy, działania integracyjne i poznawcze, wspólna nauka tańców, koncerty dla mieszkańców, ale przede wszystkim radość i wspólna zabawa – to wszystko ukazuje jak ważne i wspaniałe dla młodzieży jest wzajemne poznanie i nawiązywanie przyjaźni oraz jak ważne jest uczestnictwo w międzynarodowych projektach, które łączą a nie dzielą – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pan Adam Snarski.

Podsumowaniem realizowanego projektu będą dwa duże koncerty finałowe, na których zespoły z Polski i Ukrainy zaprezentują publiczności tańce i pieśni twórczości własnej, jak i te skomponowane wspólnie podczas zajęć projektowych. Pierwszy koncert odbędzie się w leskim amfiteatrze już w najbliższą sobotę 14 września o godzinie 18:00. Po nim uczestnicy projektu wybiorą się do Krakowa, gdzie wystąpią na Scenie Plenerowej przy Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego.

Projekt opiewający na kwotę 28 898,68 zł jest autorstwa Biura Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta i Gminy Lesko, a realizowany jest przez Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku.

 

Dawid Lipka
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE