Reklama

"Lekcja nieśmiecenia" - Zagłosuj na Szkołę Podstawową nr 4 w Sanoku!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Lekcja nieśmiecenia" - Zagłosuj na Szkołę Podstawową nr 4 w Sanoku! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Lekcja Nieśmiecenia” to partnerski projekt realizowany w ramach fundacyjnego programu „Ekoedukacja”, który podobnie jak Sprzątanie świata - Polska skierowany jest do nauczycieli i uczniów polskich Szkół. Jego celem jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów. W ciągu kilku najbliższych lat Fundacja Nasza Ziemia wraz z firmą Henkel Polska sp. z o.o. wesprą szkoły w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów. Właśnie trwa I etap projektu - głosowanie!

Od 27 lat Fundacja Nasza Ziemia, organizując i koordynując Akcję Sprzątanie świata - Polska, może liczyć na polskie szkoły. To właśnie nauczyciele oraz uczniowie od lat licznie uczestniczą w Akcji, która przede wszystkim jest praktyczną lekcją dla najmłodszych. 

Nie chodzi bowiem o to, aby dzieci sprzątały śmieci, lecz o nie zaśmiecania środowiska przyrodniczego. Po ponad ćwierć wieku wspólnego sprzątania Polski jesteśmy pewni, że kto choć raz wziął worek do ręki i wysprzątał swoją najbliższą okolicę, uważa na to, co i gdzie wyrzuca.

Nowym, ekologicznym projektem chcemy więc nie tylko podziękować szkołom za lata współpracy, ale zaprosić do współtworzenia atrakcyjnych materiałów edukacyjnych, które przekazują wiedzę teoretyczną i uczą ekologicznych nawyków w praktyce.

 

 

Wspieramy szkoły w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów i zapraszamy nauczycieli do współtworzenia atrakcyjnych i wartościowych materiałów edukacyjnych, które przekazują teorię, ale również uczą ekologicznych nawyków w praktyce. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 biorą udział w konkursie "Lekcja Nieśmiecenia". Tak SP nr 4 odpowiedziała na pytanie konkursowe: „Dlaczego nasza szkoła powinna otrzymać edukacyjną ściankę do praktycznej nauki segregacji odpadów?”:

 

Edukacyjna ścianka do nauki segregacji odpadów umożliwi nam zintensyfikowanie działań promujących zachowania proekologiczne. Nasza szkoła duży nacisk kładzie na uświadamianie uczniom konieczności dbania o środowisko a tym samym o naszą planetę. Atrakcyjna forma zajęć praktycznych z wykorzystaniem ścianki do nauki segregacji pozwoli utrwalić właściwe nawyki i sprawi, że zostaną one przeniesione poza teren szkoły do domu rodzinnego i środowiska lokalnego.

 

W konkursie przewidzianych jest jako Nagrody 10 systemów edukacyjnych do praktycznej nauki segregacji odpadów o wartości 5.670,30 PLN brutto każda.

Stacje składają się z:

  •  Stacja do segregacji odpadów TUDEKS składająca się z 7 pojemników 50 litrowych.
  • Tablica EKO-edukacyjna
  • Wiszącej zgniatarki do butelek i puszek EKOPUSZ
 

Zadbajmy wspólnie o jak najlepszą edukację naszych pociech w zakresie ochrony środowiska i zagłosujmy na Szkołę Podstawową nr 4 w Sanoku! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy