Reklama

Lekarze odchodzą ze szpitala w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Lekarze odchodzą ze szpitala w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Sebastian Niżnik w związku ze zgłoszoną na lutowej sesji interpelacją otrzymał od Wacława Krawczyka, wicestarosty powiatu sanockiego, odpowiedź w sprawie sanockiego szpitala.

- Zwracam się z prośbą o przekazanie informacji, ilu lekarzy odeszło z  powiatowego sanockiego szpitala i o jakich specjalizacjach od 1 stycznia 2017 roku do dziś - prosił na sesji 22 lutego.

Okazuje się, że w ciągu roku placówka straciła pięciu lekarzy: trzech medyków bez specjalizacji, jednego lekarza, specjalistę w zakresie medycyny rodzinnej, posiadającego I stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych oraz jednego specjalistę chorób płuc.

We wcześniejszym liście (z 1 lutego 2018 r.), skierowanym do starosty Romana Koniecznego, Henryk Przybycień, dyrektor SPZOZ w Sanoku pisze:

"Uprzejmie informujemy, że do dnia 31.12.2017 roku żaden lekarz zatrudniony w Samodzielnym Zespole Opieki Zdrowotnej nie złożył wypowiedzenia umowy o pracę, które to miałoby związek z trwającym ogólnopolskim strajkiem lekarzy".

- Szpital ma się coraz gorzej, a ja mam wątpliwości, jak zła naprawdę jest sytuacja - komentuje otrzymane odpowiedzi radny Niżnik. - Muszę doprecyzować po raz kolejny pytanie, czy w ostatniej odpowiedzi dyrektor ujął również lekarzy na tzw. kontraktach, a nie tylko na umowach o pracę - dodaje radny.

Do tematu wkrótce powrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE