Reklama

Leczenie śmiechem. Dołącz do ekipy i zostań "dawcą uśmiechu"

Opublikowano:
Autor:

Leczenie śmiechem. Dołącz do ekipy i zostań "dawcą uśmiechu" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja "Dr Clown" wkracza na Podkarpacie, aby pomagać chorym dzieciom. W kolorowych strojach i czerwonych noskach wolontariusze odwiedzają pacjentów szpitali, prowadząc "Terapię śmiechem".

Sięgają po iluzję, żonglerkę, zabawy i uśmiech oraz życzliwość, aby pomóc podopiecznym pokonać chorobę i przeciwności. 

Fundacja "Dr Clown", której motto brzmi "Uśmiech leczy", działa od 1999 roku, prowadząc program "Terapii śmiechem" w szpitalach i placówkach specjalnych. Od trzech lat działa w Rzeszowie, teraz oficjalnie rozpoczyna szerszą działalność na Podkarpaciu – w Przemyślu, Sanoku i Ustrzykach Dolnych.

Uśmiech leczy

"Terapia śmiechem" to spotkania, podczas których przeszkoleni "doktorzy clowni" sięgają po interaktywne gry i zabawy, żonglerkę, iluzję oraz empatyczne rozmowy, aby pomóc podopiecznym zapomnieć o chorobie i trudnościach oraz je przezwyciężać.

– Badania naukowe wyraźnie dowodzą, że śmiech ma szereg dobroczynnych właściwości dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia - tłumaczy Anna Mossakowska, pełnomocniczka Fundacji "Dr Clown" na Podkarpaciu. - Dotlenia, wspomaga odporność organizmu, przyspiesza zdrowienie i rehabilitację, redukuje stres, stymuluje wydzielanie tak zwanych "hormonów szczęścia". Śmiech ma więc dosłownie lecznicze właściwości, podobnie – życzliwa relacja z drugim człowiekiem. Dlatego odwiedzamy chore dzieci i dorosłych w szpitalach – oni tego uśmiechu i ciepła potrzebują szczególnie mocno – dodaje Mossakowska.

Dołącz do zespołu

"Doktorzy clowni" odwiedzają regularnie pacjentów Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II oraz Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, od niedawna są też regularnymi gośćmi kolejnych trzech podkarpackich placówek: Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku. W planach jest dalsze rozszerzanie działalności.

– Bardzo się cieszymy, że jesteśmy obecni na Podkarpaciu i spotykamy się z ogromną życzliwością szpitalnych władz i  personelu. Planujemy się rozwijać i zanosić uśmiech do tak wielu podkarpackich chorych, do ilu jest to możliwe – opowiada Anna Mossakowska, która jako "doktor clown" o pseudonimie Dr Bajka działa już 15 lat, od czasu, gdy studiowała w Warszawie pedagogikę specjalną. – Zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu i zostania dawcą uśmiechu - "doktorem clownem" na Podkarpaciu. Z doświadczenia wiem, że wolontariat w Fundacji "Dr Clown" to prawdziwa przygoda – okazja do wzięcia udziału w unikalnych, różnorodnych szkoleniach, zdobycia wielu cennych kwalifikacji zawodowych, poznania fantastycznych i interesujących ludzi. W naszych zespołach wzajemnie się inspirujemy i zarażamy pasją. Warto do nas dołączyć – w całym kraju mamy aż 600 wolontariuszy – wylicza Mossakowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE