Reklama

Ławki jak pomniki. Powstaną w gminie Besko i Zagórz

Opublikowano:
Autor:

Ławki jak pomniki. Powstaną w gminie Besko i Zagórz  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Besko i Zagórz powstaną Multimedialne Ławki Niepodległości. Pomnikowe ławki mają upamiętnić setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. W ten sposób zostanie uczczona pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy. Ogromna liczba zgłoszeń samorządów jest dowodem przywiązania do tradycji i szacunku dla wojska oraz historii naszej Ojczyzny. Do MON wpłynęły 262 oferty. Przyznano dotacje na budowę 143 Ławek Niepodległości. 

Program budowy Ławek Niepodległości to odpowiedź na liczne sygnały od samorządów, które chcą upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, szukają funduszy, liczą na pomoc strony rządowej.

Samorządy planują postawić Ławki  Niepodległości w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców, na rynkach, bulwarach, w parkach i w miejscach pamięci związanych z ważnym wydarzeniem historycznym. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł posłuchać Marszu Pierwszej Brygady i nagrań na temat najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości, a także historii lokalnej społeczności z tych czasów. 

Ławki Niepodległości powinny powstać do 31 grudnia 2018 r. MON sfinansuje do 80 procent wartości inwestycji. W budżecie państwa zagwarantowano na to 4 miliony złotych.

Jest także możliwość, aby otrzymać od MON bezpłatną licencję na wykorzystanie projektu. Mogą to zrobić inne podmioty – instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne lub prawe, jak również kościelna osoba prawna.

PUW Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE