Reklama

Kurierzy sami zgłosili się do Straży Granicznej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Kurierzy sami zgłosili się do Straży Granicznej - Zdjęcie główne

foto Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał ostatnio trójkę obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainą. Do funkcjonariuszy Straży Granicznej sami zgłosili się również organizatorzy przerzutu, którzy byli członkami rodziny zatrzymanych

Zdarzenie miało miejsce, w okolicach Minchniowca, w miniony piątek (7 stycznia) na odcinku polsko-ukraińskiej granicy, za który odpowiada placówka SG w Czarnej Górnej.

 

Mundurowi wyposażeni w kamery termowizyjne zauważyli trzy osoby idące od granicy w głąb kraju. Podczas legitymowania okazało się, że były to dwie pełnoletnie kobiety (siostry) oraz ich kuzyn. Wszyscy mieli przy sobie tureckie paszporty. Cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznali. W trakcie przesłuchania dokładnie opowiedzieli funkcjonariuszom historię swojej wyprawy. Całość zorganizował ojciec kobiet mieszkający w Turcji. Za przerzut zapłacił po 9 tys. euro od osoby. Do granicy z Polską doprowadził ich ukraiński przemytnik.

 

 

W czasie przesłuchania do jednej z sąsiednich palcówek SG zgłosiło się dwóch mężczyzn narodowości tureckiej. Okazało się, że byli to członkowie rodziny zatrzymanych wcześniej imigrantów. Cudzoziemcy legalnie mieszkają na terytorium Francji. Mężczyźni przyznali, że przyjechali po odbiór imigrantów i zamierzali zabrać ich ze sobą do Francji. Usłyszeli zarzut organizowania nielegalnego przekraczania granicy, do czego się przyznali i dobrowolnie poddali karze siedmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

 

Po zakończonych czynnościach troje zatrzymanych wcześniej imigrantów zostało przekazanych z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

 

 

W 2022 roku byli to piersi imigranci oraz kurierzy zatrzymani na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy. W minionym, 2021 roku zatrzymano 220 imigrantów oraz 27 organizatorów nielegalnego przekraczania granicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy