Reklama

Kupił azyl przez Internet

Opublikowano:
Autor:

Kupił azyl przez Internet  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni z placówki w Medyce ujawnili fałszywy austriacki dokument uchodźcy. Posłużył się nim 38-letni Rosjanin podróżujący międzynarodowym pociągiem z Ukrainy.

Fałszywkę ujawniono wczoraj (24 lutego) w trakcie kontroli granicznej pasażerów międzynarodowego pociągu z Ukrainy do Polski.

Funkcjonariuszka Straży Granicznej zakwestionowała autentyczność austriackiej karty pobytu wydawanej osobom ubiegających się o azyl. Posłużył się nią 38-letni Rosjanin. Szczegółowa kontrola dokumentu oraz informacje uzyskane od austriackich służb potwierdziły fałszerstwo.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa do którego się przyznał. Wyjaśnił, że wcześniej przez kilka lat był już Austrii gdzie pracował nielegalnie. Po powrocie do Rosji szukał sposobu na ponowne przedostanie się do UE. Znalazł ogłoszenie w Internecie i za kilkaset dolarów kupił dokument potwierdzający rzekome prawo pobytu w Austrii.

Cudzoziemcowi wydano decyzję o odmowie wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę.

Zatrzymany tytuł pobytowy jest drugim tego typu przypadkiem ujawnionym w 2020 przez strażników granicznych z Podkarpacia. W styczniu, obywatelka Turcji usiłowała wykorzystać w Korczowej fałszywą grecką kartę pobytu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE