Reklama

Kto zostanie "Człowiekiem Roku 2017"?

Opublikowano:
Autor:

Kto zostanie "Człowiekiem Roku 2017"?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wanda Wojtuszewska, Tomasz Matuszewski, Bolesław Szybist, Zofia Kijowska i Mirosław Kaźmierczak - kto zostanie "Człowiekiem Roku 2017" Korso Gazety Sanockiej? Przekonamy się w najbliższą niedzielę 2 września. Ogłoszenie wyników odbędzie się godzinie 16.45 na sanockich Błoniach.

Spośród 19 społeczników przedstawiamy piątkę, która otrzymała największą ilość głosów czytelników. Do drugiego etapu przeszły tylko trzy osoby, ale ich nazwisk póki co jeszcze nie zdradzimy.

Teraz jeszcze czekamy na wyniki głosowania 5-osobowej kapituły, w skład której wejdą: Roman Konieczny, starosta powiatu sanockiego, Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, Bolesław Wolanin, zwycięzca I edycji plebiscytu, Artur Turoczy, dyrektor AWR Korso oraz Sabina Tworek, redaktor naczelna Korso Gazety Sanockiej.

Wyniki ogłosimy podczas imprezy na sanockich Błoniach.

Zapraszamy!

Zofia Kijowska Od ponad 35 lat związana jest z oświatą, obecnie pracuje jako naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji, Kultury i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Sanoku. Była inicjatorką "Jesiennych wieczorów z książką" oraz uczestniczyła m.in. w przygotowaniu wystawy "Besko dawniej i dziś w fotografii i dokumentach" oraz "Beszczańskiej biesiady" połączonej z wydaniem śpiewnika pt. "U nas od zawsze się śpiewało", którego była współautorką. Jest prezesem fundacji "Otwarte drzwi", przewodniczącą kolegium redakcyjnego lokalnego kwartalnika "Nasze Besko". Fundacja ma pod swoją opieką niepełnosprawnego mieszkańca Beska, któremu pomaga, organizując i finansując dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne. Jest także organizatorem "Rodzinnego kolędowania" oraz innych charytatywnych koncertów.

Mirosław Kaźmierczak Zamiłowany ekolog i trener gimnastyków UKS "Spartanie" Zahutyń, dał się poznać szerzej dzięki występom w "Mam talent", teledysku rapera Mezo czy filmowym reportażom. Zarówno on, jak i jego podopieczni mają na swoim koncie mistrzostwo świata w fitnessie gimnastycznym. Mirosław Kaźmierczak rowerem przemierza Sanok i jego okolice, zbierając surowce wtórne, z sprzedaży których utrzymuje klub sportowy. W 2018 roku otrzymał nagrodę Anody przyznawaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego za działalność społeczną.

Tomasz Matuszewski Do niedawna pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu dokumentacji projektowej, koordynacji działań inwestycyjnych oraz w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na ich realizację. Za kadencji i staraniem dyrektora Tomasza Matuszewskiego budowany jest nowy basen wraz z ośrodkiem sportowym pod wspólną nazwą Centrum Re

Wanda Wojtuszewska Przeciera drogi do ubogich i bezdomnych. Nie ma dla niej przeszkód nie do pokonania. Cechuje ją żelazna konsekwencja i upór w dążeniu do celu, pasja społecznikowska, bezinteresowność, pomysłowość. To urodzona liderka, która potrafi angażować do swoich działań inne osoby. Nigdy nie myśli o tym, żeby odpocząć. Ciągle pisze i realizuje różnorodne projekty.

Bolesław Szybist Przedsiębiorca i mecenas. Prezes firmy Herb i wielokrotny sponsor sanockich instytucji. Pomagał przy organizacji takich wydarzeń jak: "Bajkowa Sobota", "Piękna w chorobie" czy "Muzyka na Pograniczu 2015". Jest wzorem mecenasa, który potrafi podzielić się z innymi tym, co ma. Twierdzi, że gdy człowiek pomaga ludziom, to się rozwija i daje mu to satysfakcję. Uważany przez wielu za wspaniałego człowieka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE