Reklama

Kto na starostę. Typy Korso Gazety Sanockiej

Opublikowano:
Autor:

Kto na starostę. Typy Korso Gazety Sanockiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kazimierz Węgrzyn, Janusz Cecuła i Andrzej Chrobak to nazwiska, które najczęściej pojawiają się przy typowaniu nowego starosty powiatu sanockiego. I chociaż kandydatów na fotel było wielu, najprawdopodobniej walka rozegra się między trzema osobami.

Najwięcej radnych wskazuje na starostę Kazimierza Węgrzyna, przewodniczącego Zarządu Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Sanoku.

- Ludzie opowiadają różne rzeczy, a tak naprawdę o tym, kto zostanie starostą, dowiemy się wkrótce - mówi. - Mogę jedynie potwierdzić, że rozmowy są w toku, ponieważ klubowi PiS-u zależy na zbudowaniu mocnej drużyny. Przed nami jest dużo pracy i wiele wyzwań. Nie chcemy zawieść wyborców, dlatego przygotowujemy stabilny fundament, aby pracować dalej.

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że w nowej Radzie Powiatu Sanockiego członkowie partii rządzącej stanowią liczną grupę.

- Mamy aż 11 mandatów, czyli jest to potężny kapitał, którego nie możemy zmarnować. Doskonale wiemy, że oczekiwania społeczeństwa są olbrzymie, a do zrealizowania jest wiele inwestycji i zadań. Dlatego też staramy się, by koalicja w powiecie była jak najliczniejsza. Im więcej nas będzie w samorządzie powiatowym, tym łatwiej będzie podołać obowiązkom.

Na pytanie, czy podejmie się nowego wyzwania, przewodniczący Węgrzyn przyznaje, że poważnie zastanowi się nad ewentualną propozycją. Twierdzi, że w tym monecie najważniejsze jest kompletowanie silnej załogi i właściwe dobranie zarządu, bo te dwa elementy sprawią, że i nowemu staroście będzie się pracować łatwiej.

Wicestarosta musi być jeden

Także stanowisko wicestarosty owiane jest tajemnicą, ale wśród wielu kandydatów wytypowaliśmy dwóch.

Janusz Cecuła nie potwierdza, że jego osoba brana jest pod uwagę, ale zdradza, że najprawdopodobniej zasiądzie w zarządzie powiatu sanockiego.

- Pewne jest jedynie to, że będę prowadził pierwszą sesję nowo wybranej rady - mówi.

Janusz Cecuła przyznaje, że rozmowy trwają i są wstępne ustalenia, ale na pewno niewiążące.

- Trudno mi w tej chwili cokolwiek mówić. Moim zadaniem jest służyć ludziom, bo mam pewne zobowiązania w stosunku do wyborców. Nie czekam na żadną propozycję - zapewnia.

Najbardziej powściągliwy w komentowaniu sytuacji jest Andrzej Chrobak.

- To, że mam zostać starostą, nie jest raczej prawdą. Wyniki mogą być różne, dlatego nie ma sensu teraz ich komentować. Gdybym faktycznie otrzymał propozycję, to pewnie bym ją rozważył. Musimy cierpliwie poczekać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE