Reklama

Reklama

KROSNO: Ta katecheza wstrząsnęła młodymi ludźmi. "Transseksualiści do psychiatryka!"

Opublikowano: 12 września 2019 16:04
Autor:

KROSNO: Ta katecheza wstrząsnęła młodymi ludźmi. "Transseksualiści do psychiatryka!" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz opowiadał o eksperymentach na dzieciach przeprowadzonych przez zwolenników ideologii gender – opisuje uczennica. – Miał też przedstawić historię bliźniąt z których jednego wychowano jako dziewczynkę, skutkiem czego chłopcy popełnili samobójstwo.

Ksiądz Paweł na lekcji religii w II Liceum Ogólnokształcącym na Guzikówce (Krosno) jak relacjonują uczniowie zaczął opowiadać o człowieku przedstawionym w Biblii. Później mówił o eksperymentach na dzieciach przeprowadzonych przez zwolenników ideologii gender. O bliźniakach z którego jedno wychowano jako dziewczynkę i wskutek tego obaj chłopcy popełnili samobójstwo. Następnym tematem katechezy był transseksualizm. Ksiądz Paweł mówił m.in. że takim osobom powinno się pomóc w szpitalu psychiatrycznym i na terapiach. 

Wspomniał również o człowieku z Anglii, który ubzdurał sobie, że chce być psem, tutaj uczniowie nie mogli zrozumieć jak to się ma do transseksualizmu. Ksiądz stwierdził, że takie osoby mają zmiany w mózgu, i problem się zacznie gdy będą chcieli mieć dzieci. 

Uczniowie głośno wyrazili swoje poglądy, mówiąc że tacy ludzie tez mają prawo do szczęścia i nic innym do tego, stwierdzili również że ksiądz nie ma pojęcia jak te osoby cierpią i jest im dziś ciężko. Katecheta jednak stanowczo zaprzeczył i ponownie stwierdził, że to się powinno leczyć a tak w ogóle to, nie powinno się brać na serio słów młodych ludzi transseksualnych. 

Uczniowie I klasy byli w szoku. Zadali pytanie co by ksiądz zrobił jakby się okazało że w klasie jest osoba LGBT? Na co nie uzyskali odpowiedzi, katecheta umiejętnie zmienił temat udając że nie słyszał pytania. Na koniec katechezy duchowny opowiadał o manipulacji w mediach. 

O kontrowersyjnej katechezie, został już poinformowany Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Powinniśmy chronić dzieci i młodzież przed pseudonauka, bo to są osoby najbardziej na te bzdury podatni. Jest to sprawa, która dotyczy nas wszystkich niezależnie od poglądów politycznych. Może się trafić nauczyciel mówiący, że każdy ksiądz to pedofil i byłoby to równie obrzydliwe. Nauka musi pozostać nauka i opierać się na faktach, co wydaje mi się zupełnie oczywiste i nie sądziłem, że znajdzie się dydaktyk, który tego nie rozumie. Czy finansowanie tych bzdur z naszych podatków to na pewno dobry pomysł? - pyta Patryk Fic , krośnieński społecznik, kandydat do Sejmu z 6 miejsca list Lewicy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  rumcajs

  Bida, nie ma genu odpowiedzialnego za trans, czy homoseksualizm. Nauka wyklucza takie medialne bzdety. Nauczyciel tez popełnił błąd odsyłając do nauki biologii. https://www.bbc.com/news/health-49484490

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  katolizyzm jest dla ludzi mądrych

  cyt. ".... Alfred Kinsey żeby badać seksualność dziecięcą on i jego zespół, przeprowadzili gwałty na ponad 300 dzieciach w Stanach Zjednoczonych badając, ilość orgazmów przeżytych w ciągu 24 godzinnego badania. Do celów tych badań te dzieci były po prostu gwałcone. Te dzieci były wybudzane i mówimy tu o dzieciach w wieku nawet o niemowlętach w wieku do 3 miesięcy. (...) To co jest najbardziej bulwersujące i to o czym mają prawo polscy rodzice wiedzieć, że to właśnie te badania, czyli właśnie te badania przestępcze stanowią podstawę do wzorca programów, który jest w tej chwili promowany, czyli do CSE Comprehensive Sexuality Education i choć obydwa często są nazywane wspólnym terminem Edukacji seksualnej, tzn. bo obydwa dotyczą obszaru edukacyjno wychowawczego i dotyczą tematyki ludzkiej płciowości, to mówimy o drastycznie różnych wizjach człowieka i o drastycznie różnych celach dlatego, że Alfred Kinsey był człowiekiem posiadającym głębokie zaburzenia własnej seksualności. Ale największym problemem jest to jak głęboko nieetyczne , jak przestępcze , *********** były badania których on przeprowadził - jeszcze raz podkreślmy 300 , ponad 300 dzieci zostało zgwałconych przez niego i jego zespół - i to właśnie wnioski z tych badań stanowią podstawę CSE a także stanowią podstawę wiedzy dla seksuologów , którzy właśnie upewniają polskie społeczeństwo w tym, że niezwykle potrzebne jest przeprowadzenie edukacji seksualnej. Prof. Lew Starowicz, który jest tutaj takim guru polskiej seksuologii, on twierdzi że te badania Kinseya, właśnie te podczas których zgwałcono 300 dzieci , z których skrzywdzono 300 dzieci to właśnie te badania stanowią główne badania na których sie opiera seksuologia, więc podkreślić, że mamy do czynienia po prostu z fałszywą wiedzą a w zasadzie z wiedzą opierającą się po prostu na ************ przestępstwach. I o tym się w ogóle nie mówi i to jest celowo właśnie w deklaracji LGBT+ , jest to po prostu celowo pominięte jaki wzorzec ma być wprowadzony. https://youtu.be/1aV4BX9OHBI?t=346

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  dawny licealista

  FEJK! Kto w liceum kupuje specjalny zeszyt do reilgii?

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  wprost

  Kleryk w seminarium ma być bezwzględnie posłuszny przełożonym. To nie uczy myślenia, nic więc dziwnego, że potem ksiądz nie ma własnego zdania. W obliczu pytań wiernych często jest bezradny - reaguje agresją, albo przemilcza problem. Nie ma też elementarnej wrażliwości i wyobraźni, nie rozumie ludzi, zna tylko farmazony Matki Kościół. Skazywanie młodzieży na obcowanie z czymś takim powinno być zabronione.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Patryk

  Jak to jest - że jak archeolodzy wykopią gdzieś jakieś szczątki ludzkie - to zawsze jest to albo kobieta, albo mężczyzna.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   abramakabra

   Bo tak "klasyfikują", niekiedy nawet nie pytając antropologów. Był przy szkielecie miecz albo sztylet czy topór? To chłop, Nie było? Baba. A potem są jaja jak berety, bo po badaniach antropologicznych okazuje się, że część "wojowników" to jednak wojowniczki. (u koczowniczych ludów pogranicza Europy i Azji, stąd mit o Amazonkach). A teraz dla ciebie wisienka na tort - jakiej płci jest osoba XY bez ekspresji genu SRY i jak po oględzinach antropologicznych zostanie sklasyfikowany jej szkielet?

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  matt.

  Ksiądz przekazywał uczniom zdrową naukę, zgodną z wiarą i rozumem. Przedstawiona historia bliźniąt jest prawdziwa, to Bruce i Brian Reimer z Kanady. Rodzimy sie jako mężczyzna albo kobieta, twierdzenie że płeć jest elementem kultury, który można sobie zmienić jest totalną bzdurą. Lewak Fic ma rację finansowanie czy akceptacja tych bzdur o LGBT i gender jest nie na miejscu.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   abramakabra

   A na następnej katechezie będzie jak to homoseksualizmem czy transpłciowością można się zarazić i "wychować" do takich odczuć? Ksiądz podał przykład siłowego wychowania w płci niezgodnej z odczuciem "wychowywanego". Zakończonego tragicznie. Chłopczyk uwięziony w ciele dziewczynki (po spartaczonym obrzezaniu amputowano "resztki" i przerobiono na ciało jak u dziewczynki) miał poczucie bycia chłopczykiem, a nie dziewczynką. Narzucono mu płeć wbrew jego odczuciom. A teraz uważaj i udziel PRZEMYŚLANEJ odpowiedzi - z jaką płcią ma się identyfikować osoba z "garniturem" XY jeśli nie doszło do ekspresji genu SRY?

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    matt.

    Człowieku to o czym piszesz na końcu to ułamek z promila w całej populacji i nie można naginać reguły do wyjątku!

    • 2 lata temu | ocena +0 / -0

     abramakabra

     Doprawdy? "Zaburzenia takie częściej dotykają osobniki o genotypie męskim, a więc XY. Odwrócenia płci męskiej w żeńską występują w 1 na 3000 urodzeń na rok," Wiesz co to znaczy 0,3 promila w populacji kilkunastomilionowej? Dane za Polish Journal of EndocrinologyTom/Volume 59; Numer/Number 6/2008ISSN 0423–104XMgr Rafał Piprek, Genetyczne podłoże zaburzeń determinacji płci i rozwoju gonad A to nie koniec tego co dobry Bozia potrafi w tej kwestii namieszać wbrew temu, co głoszą jego samozwańczy funkcjonariusze. Jest jeszcze stan pośredni, czyli XXY i cała gama innych "stanów przejściowych".