Reklama

KRONIKA POLICYJNA: kradzieże, pobicia i pechowe zakupy

Opublikowano:
Autor:

KRONIKA POLICYJNA: kradzieże, pobicia i pechowe zakupy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym tygodniu złodzieje okradali mieszkania, kierowcy salwowali się ucieczką przed kontrolą policyjną, zaś niektórzy konflikty rozwiązywali za pomocą pięści.

Zwietrzył podróbkę

W Zabłotcach 13 lutego pracownik jednej z firm zajmujących się dystrybucją sprzętu do diagnostyki pojazdów zawiadomił o oferowaniu do sprzedaży za pośrednictwem serwisu internetowego podrobionego testera diagnostycznego. Policja zatrzymała sprawcę oraz zabezpieczyła wskazane urządzenie.

Okradli mieszkania

Na ulicy Śliwowej w Sanoku 13 lutego dwoje nieznanych sprawców pod pretekstem udzielenia pomocy medycznej weszło do mieszkania 90-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. W trakcie ich pobytu w kuchni, do mieszkania weszła prawdopodobnie trzecia osoba, która z szafy znajdującej się w pokoju zabrała 8 000 zł.

Na ulicy Lipińskiego w Sanoku 19 lutego 82-letnia mieszkanka powiatu sanockiego dobrowolnie wpuściła do mieszkania dwóch nieznajomych, którzy podawali się za pracowników wodociągów. Mężczyźni twierdzili, że sprawdzą stan rur. Chcieli też zwrócić właścicielce mieszkania pieniądze w związku z nadpłatą za wodę. Podczas sprawdzania szczelności instalacji jeden z nich przeszukał mieszkanie i ukradł dwa portfele z pieniędzmi oraz dokumentami. Następnie mężczyźni spokojnie opuścili mieszkanie. Łączna suma strat to około 9 000 złotych.

Z braku uwagi

W Sanoczku 13 lutego kierowca pojazdu osobowego nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Jeep. W wyniku zdarzenia kierowca jeepa z urazem głowy trafił do szpitala.

Złodzieje telefonów

Na ulicy Kochanowskiego w Sanoku 13 lutego złodziej ukradł mieszkańcowi powiatu sanockiego telefon komórkowy marki Samsung o wartości 500 zł.

Tego samego dnia na ulicy Królowej Bony w Sanoku nieznana osoba w sposób nieustalony dostała się do wnętrza zamkniętego samochodu marki Hyundai należącego do mieszkańca powiatu sanockiego. Stamtąd zabrała telefon komórkowy Huawei o wartości 999 zł.

Nietrzeźwy kierowca

Na ulicy Granicznej w Długiem 13 lutego policjanci w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że kierowca samochodu osobowego marki Honda, 27-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był  nietrzeźwy. I badanie wykazało 0.84 mg/l, II - 0.88 mg/l, zaś III - 0.81 mg/l.

Pechowy zakup

Na ulicy Traugutta w Sanoku 14 lutego trzy osoby doprowadziły 42-letnią mieszkankę powiatu sanockiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zakupie pojazdu marki Renault. Sprawcy podali nieprawdziwe dane właściciela pojazdu, co uniemożliwiło jego rejestrację. Straty oszacowano na 4 500 zł.

Pobici przez znajomych

W Srogowie Dolnym 14 lutego mężczyzna w czasie picia alkoholu uderzył pięścią w twarz 21-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Pokrzywdzony doznał obrażeń nosa i twarzy, naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu.

Z kolei w Dobrej 16 lutego znajomy pobił 17-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. W wyniku pobicia nastolatek złamał ząb oraz doznał obrażeń twarzy i klatki piersiowej.

Ucieczka przed policją

Na ulicy Krakowskiej w Sanoku 17 lutego policjanci próbowali zatrzymać pojazd marki Seat do kontroli drogowej. Jednak kierowca nie zatrzymał samochodu i kontynuował jazdę pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy, poruszających się oznakowanym pojazdem służbowym - sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pojazd zatrzymano do kontroli po przejechaniu około 300 metrów od miejsca podjęcia czynności. Kierowca, 32-letni mieszkaniec powiatu sanockiego odmówił badania na urządzeniu kontrolno-pomiarowym. Z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE