Reklama

KORSO otrzymało wsparcie z Europejskiego Centrum Dziennikarstwa firmy Facebook

Opublikowano:
Autor:

KORSO otrzymało wsparcie z Europejskiego Centrum Dziennikarstwa firmy Facebook - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy, Polska - media lokalne między innymi z tych krajów otrzymały wsparcie finansowe w związku z kryzysem wywołanym globalną pandemią koronawirusa.

Firmie AWR KORSO Sp. z o.o. Facebook przyznał kwotę 25.000 EURO z funduszu wsparcia dziennikarstwa europejskiego COVID-19, aby wesprzeć nas w realizacji zdań związanych z systematycznym i pełnym informowaniem społeczeństwa o aktualnym stanie pandemii koronawirusa w regionie, kraju i na świecie.

- Dotacja w wysokości 25 tys. euro ma wesprzeć nas w realizacji zadań związanych z systematycznym i pełnym informowaniem społeczeństwa o aktualnym stanie pandemii koronawirusa w regionie, kraju i na świecie oraz jej wpływu na życie społeczne, gospodarcze, ekonomiczne i kulturalne- mówi Grzegorz Darłak, dyrektor AWR Korso.

Dotacja jest także pomocą dla organizacji w pokryciu kosztów jej funkcjonowania w związku z drastycznym spadkiem przychodów ze sprzedaży tygodników oraz przychodów z reklam i ogłoszeń z powodu wycofania się klientów z ich realizacji.

W sumie 56 organizacji medialnych otrzymało wsparcie w wysokości 10 tys. lub 25 tys. euro. Pieniądze pochodzą z Funduszu Wsparcia Dziennikarstwa Europejskiego COVID-19 i zostały przyznane przez Europejskie Centrum Dziennikarstwa (EJC) we współpracy z Facebook Journalism Project (FJP).

Dotacje przyznane w Polsce:

  • Projekt Portal (€ 25 000)
  • Korso (€ 25 000)
  • Dzień Dobry Bełchatów (€ 10 000)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE