Reklama

Korso na weekend

Opublikowano:
Autor:

Korso na weekend - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podpowiadamy, gdzie spędzić nadchodzący weekend.

Święto Chleba w Bukowsku

Zapraszamy na Święto Chleba, które odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 14.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Bukowsku. Następnie o godzinie 15.00 będzie przemarsz korowodów przy muzyce kapeli Bukowianie na plac dożynkowy. W części artystycznej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Dolina Dunajca. Wieczorem od godziny 19.00 na uczestników czeka zabawa z zespołem Bongo. Ponadto będą skokozabawy, tor przeszkód dla dzieci, kramy i inne atrakcje. 

XII Kermesz Karpackich Smaków

Zapraszamy na XII Kermesz Karpackich Smaków, który odbędzie się 19 sierpnia w Mrzygłodzie. Start o godzinie 15.00 przemarszem Orkiestry Dętej OSP Pakoszówka wraz z występem Mażoretek "Impuls". Wśród atrakcji prezentacja postaci z historii Mrzygłodu i okolic. Wystąpią m.in.: rycerz Matjasz ze Zboisk herbu Gozdawa, szlachcic i konfederat tyszowiecki Krzysztof Boratyński, ziemianin i uczestnik walk z 1848 i 1863 r. Józef Jakubowicz, powstaniec listopadowy Józef Biga oraz powstaniec styczniowy Franciszek Niedzielski. Zagra Kapela Biesiada "Pieśni dla Niepodległej". Będzie można zobaczyć scenki historyczne: "Jak pan Krzysztof Boratyński z Mrzygłodu Szweda bijał", "Szlachetny czyn mieszczan z Mrzygłodu" oraz "Jak Franciszek Niedzielski do powstania poszedł". Uczestnicy kermeszu spędzą czas przy muzyce zespołu wokalnego Showman z gminy Zamość, wystąpi też zespół cygański "Spanish Kings" oraz zespół Mus. Gwiazdą wieczoru będzie Stachursky. Wśród dodatkowych atrakcji: obóz historyczny, warsztaty garncarskie i wielkich baniek mydlanych, strefa nauki pierwszej pomocy, stoiska kół gospodyń wiejskich, stoiska z rękodziełem, zjeżdżalnie i namiot profilaktyczny.

Turniej "Wybieramy Babę i Chłopa Powiatu Sanockiego"

Gmina Zarszyn serdecznie zaprasza na XIV Turniej "Wybieramy Babę i Chłopa Powiatu Sanockiego", który odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 15.00 na stadionie LKS Bażanówka. W programie wybór baby i chłopa powiatu sanockiego, koncert Kapeli Ludowej "Graboszczanie" z Grabownicy, koncert Młodzieżowej Miejskiej Orkiestry Dętej z Lublińca, występ Mażoretek "Vivid" z Jaćmierza oraz festyn ludowy z licznymi atrakcjami.

Wieczory na deptaku

Zapraszamy na kolejny Wieczór na deptaku, który odbędzie się 17 sierpnia w Sanoku. Start o godzinie 18.00. Na uczestników czekają promocje, wyprzedaże, koncerty muzyków, spotkania z sanockimi artystami i animacje dla dzieci.

Dożynki gminne w Lesku

Burmistrz Miasta i Gminy Lesko zaprasza na dożynki gminne, które odbędą się 19 sierpnia na leskim Rynku. O godzinie 12.30 rozpocznie się zbiórka korowodów dożynkowych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Lesku. Potem nastąpi przemarsz korowodów do kościoła parafialnego, gdzie o godzinie 13.00 zostanie odprawiona msza święta. Po jej zakończeniu odbędzie się przemarsz korowodów na Rynek. O godzinie 14.30 oficjalnie rozpoczną się dożynki. Nastąpi prezentacja korowodów dożynkowych. O godzinie 18.00 na uczestników czeka program artystyczny "Muzyczne dożynki", zaś o godzinie 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE