Reklama

Koronawirus w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu i Pro Familii

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu i Pro Familii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 03-08-2020

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu

Na dzień 02-08-2020 548 są to osoby powiązane z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu liczba obejmuje również osoby spoza powiatu jarosławskiego, ale powiązane z tymi ogniskami).

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 304 osób, w tym u 205 pracowników oraz 99 osób z kontaktu.

Ponadto w dniu 22 lipca br., badaniami przesiewowymi objęto 300 pracowników Zakładu Monedelez w Jarosławiu, odnotowano 16 wyników pozytywnych. Od dnia 31 lipca nie odnotowano w zakładzie wyników dodatnich.

W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 293 osoby , odnotowano 16 zgonów, a 359 osób objętych jest kwarantanną. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

 

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu

W dniu 27 lipca br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu uzyskał informację o dodatnim wyniku u jednej z opiekunek w przemyskim przedszkolu. Placówka wdrożyła wszystkie obowiązujące wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz MEN. W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono w wszystkie osoby z kontaktu , które zostały objęte kwarantanną i wytypowane do badań.

 

W Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono 10 wyników dodatnich w tym u 5 pracowników oraz 5 osób z kontaktu (z pracownikami urzędu). W ramach prowadzonych działań badaniami objęto 66 osób ( w tym 27 pracowników i 29 osób z kontaktu).

 

W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu na dzień 02-08-2020 potwierdzono 27 wyników dodatnich w tym u 10 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 4 osób z kontaktu.

Oddział wewnętrzny został zamknięty , wstrzymany jest „ruch pacjentów „ na oddziale (wypisy i przyjęcia). Pacjenci chorzy zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.

 

Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

W ogniskach na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 416 osób

 

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie uzyskał z informacje o potwierdzonym wyniku dodatnim u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o. o., Sp. k. w Rzeszowie. Do dnia 02-08.2020 r. uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki w tym 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i 1 osoby z personelu.

W dniu 30 sierpnia uzyskano wynik pozytywny u pielęgniarki pracującej w Szpitalu MSWiA i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny. Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne w wyniku którego ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu 13 osób (personel, pacjenci i środowisko domowe); do innych PSSE przekazano informację o 5 osobach , które należy objąć kwarantanną.

 

Ostatnie odnotowane przypadki na terenie miasta i powiatu są niepowiązane z ww. zachorowaniami

 

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 575 osób

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE