Reklama

Korczowa: Ogromny przemyt bursztynu w transporcie drewnianych płyt

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna oraz KAS udaremniły przemyt bursztynu o szacunkowej wartości prawie 400 tys. zł. Ponad 100-kilogramowy ładunek jantaru przemycał pod transportem płyt MDF ukraiński kierowca tira.

Obywatel Ukrainy wpadł na gorącym uczynku 6 sierpnia na przejściu granicznym w Korczowej na Podkarpaciu. Kierowca oficjalnie przewoził transport płyt MDF. W trakcie kontroli przestrzeni ładunkowej naczepy tira, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej zauważyli folię wystającą z elementów konstrukcyjnych podłogi. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Pod składanymi segmentami ujawnili 100 kilogramów bursztynu zapakowanego do kilkudziesięciu foliowych worków. Szacunkowa wartość przemytu to ponad 385 tys. złotych.

Ostatecznie kierowca ciężarówki przyznał, że bursztyn należy do niego i miał trafić na rynek w Polsce. Na poczet grożącej kary zabezpieczono 35 tys. zł. Dalsze czynności w stosunku do osoby i ujawnionego towaru prowadzą funkcjonariusze KAS.

 

Ujawniony przemyt bursztynu jest drugim tego typu zdarzeniem wykrytym w tym roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Poprzednie miało miejsce w styczniu w Medyce. Wtedy strażnicy graniczni udaremnili przemyt ok. 32 kg jantaru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE