Reklama

Kontrowersyjny pomnik

Opublikowano:
Autor:

Kontrowersyjny pomnik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stanowisko Zarządu Powiatowego SLD w Sanoku w sprawie decyzji Rady Miasta Sanoka o wyburzeniu Pomnika Pamięci Poległym w walce o wyzwolenie Sanoka.

Podjęta przez Radę Miasta Sanoka decyzja o demontażu i wywiezieniu poza Sanok pomnika poświęconego pamięci poległym żołnierzom wyzwalającym Sanok spod hitleryzmu i nazizmu jest decyzją nieprzemyślaną, szkodliwą i haniebną. Otrzymujemy od mieszkańców Sanoka i okolic liczne sygnały będące oznakami sprzeciwu i zażenowania taką decyzją Rady Miasta Sanoka.

W żadnym z programów wyborczych, zarówno komitetów, jak i partii politycznych, temat wyburzenia pomnika nie był przez nikogo sygnalizowany nawet najmniejszą wzmianką w kampanii wyborczej sprzed 2 lat. Pomnik poświęcony poległym w walkach o wyzwolenie Sanoka żołnierzom, jak sama nazwa wskazuje, ludziom, którzy temu miastu oddali to, co najcenniejsze – swoje życie. W ogromnej większości często swoje młode życie i nierzadko setki czy tysiące kilometrów od rodzinnych stron i najbliższych – dokąd już nigdy nie powrócili. Pomnik był do tej pory, oprócz żołnierskich mogił, jedyną pamiątką, że w Sanoku dobiegł kres ich życia znaczonego często straszliwą żołnierską poniewierką, ranami i dość powszechnym po wycofujących się Niemcach – głodem.

Więcej w 29 numerze Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE