Reklama

KONKURS: Wygraj bilety do kina na film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Opublikowano:
Autor:

KONKURS: Wygraj bilety do kina na film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapraszamy do udziału w konkursie SDK i Korso. Do wygrania dwie podwójne wejściówki na film Jana Holoubka "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Zasady konkursu:

  1. Udostępnij artykuł konkursowy z naszego portalu, na swoim Facebooku a w opisie swojego posta wpisz: KONKURS Z KORSO
  2. Zaproś jedną osobę ze swoich znajomych do zabawy - oznacz ją w swoim poście.

 

UWAGA! POST NA FACEBOOKU MUSI BYĆ PUBLICZNY - INNYCH NIE WIDZIMY!


 

Wyniki konkursu: ŚRODĘ (23 września) po godz. 8:00 na naszym Facebooku. 

Osoby, które wygrają podwójne bilety, będą mogły je odebrać w kasie SDK (już w dniu ogłoszenia wyników) podając swoje imię i nazwisko i hasło Konkurs z Korso.

 


25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Produkcja: Polska 2020
Gatunek: dramat/sensacyjny
Dystrybutor filmu: Kino Świat
Reżyseria: Jan Holoubek 
Obsada: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka, Dariusz Chojnacki


Ceny biletów;
Bilet normalny - 15 zł 
Bilet z sanocką KDR - 12 zł

Kasa czynna:
w dni powszednie od 8.00 - 19.00,
soboty i niedziele - godzinę przed pierwszym seansem

Kup bilet; https://bilety.sdksanok.pl/

25.09.2020 godz. 19.30 
26.09.2020 godz. 15.00 
27.09.2020 godz. 15.00 
28.09.2020 godz. 17.00 
29.09.2020 godz. 17.00 
01.10.2020 godz. 19.30 
02.10.2020 godz. 19.30 
03.10.2020 godz. 19.30 
04.10.2020 godz. 19.30
06.10.2020 godz. 18.45  
07.10.2020 godz. 18.45  
08.10.2020 godz. 18.45  

Opis:
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?


Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek – zdobywca Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, autor głośnego i popularnego serialu „Rojst”. Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Chce się żyć” czy serial „Pułapka”.


Historia Tomasza Komendy była tematem głośnego, wyróżnionego nagrodą MediaTory reportażu TVN Grzegorza Głuszaka. Według badań przeprowadzonych przez Wirtualną Polskę o sprawie niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny usłyszało aż 89% Polaków i do dziś uchodzi ona za jedną z najbardziej niechlubnych kart w dziejach polskiego sądownictwa. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Pełna napięcia i mocnych, wyrazistych postaci historia, stworzona według najlepszych zachodnich wzorców. Pokazująca nieznane wątki i rzucająca nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy.


Zdjęcia do produkcji były kręcone we Wrocławiu, Warszawie i okolicach oraz Wałbrzychu i Zabrzu. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” powstał przy zaangażowaniu i pełnym wsparciu Tomasza Komendy i jego rodziny.


Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi.

- Tomasz Komenda


Lektura scenariusza wywołała we mnie ogromną złość i bezradność. Dlaczego nikt nic wtedy nie zrobił? Dlaczego w ogóle to wszystko się wydarzyło? Z kolei finał to wielkie wzruszenie, niezmienne przy każdej kolejnej wersji tekstu. Jestem przekonany, że widzowie podzielą te emocje.

- Piotr Trojan, odtwórca roli Tomasza Komendy.

 

- Prawdziwa historia Tomka Komendy pokazuje, że nawet najbardziej drastyczne przeżycia nie są w stanie zabić w człowieku miłości, nadziei, wiary w odmianę losu. Film w przejmujący sposób opowiada o rzeczach najważniejszych.

- Anna Waśniewska-Gill, producentka.


To, że Tomek Komenda odsiedział 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił, wiedzą niemal wszyscy. Natomiast mało kto wie o kulisach sprawy i trójce bohaterów, którzy ryzykując niemal wszystko, wyciągnęli go z więziennego piekła. Historia Tomka w szerszym kontekście uczy, że choćbyśmy popadli w największe życiowe tarapaty, sytuację wydawać by się mogło absolutnie bez wyjścia, zawsze istnieje możliwość, że pojawi się ktoś, kto wyciągnie do nas dłoń. Chciałbym, żeby nasz film dał nadzieję wszystkim tym, którzy myślą, że nie ma dla nich już szans.

- Jan Holoubek, reżyser

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE