Reklama

Koniec jest bliski

Opublikowano:
Autor:

Koniec jest bliski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa remont budynku Ustrzyckiego Domu Kultury. Prace nad inwestycją, która kosztowała około 4,7 mln zł, zakończą się we wrześniu. Oficjalne otwarcie 19 października.

W ramach przeprowadzonych robót UDK przechodzi kompleksową modernizację. Obecnie dobiegają końca prace na zewnątrz budynku związane z odwodnieniem, izolacją fundamentów, podjazdem dla niepełnosprawnych od strony parkingu oraz nowych schodów. Wewnątrz wykonano już instalację audiowizualną, na dniach zostaną zakończone prace elektryczne.

- Pozostaną tylko prace kosmetyczne i wykończeniowe, tj. malowanie ścian, zrobienie glazury, układanie płytek i wykładziny w kilku pomieszczeniach oraz montaż foteli, świateł, nagłośnienia i ekranów - mówi Wojciech Szott, dyrektor UDK.Remont budynku okazał się niezbędny, gdyż obiekt był już stary i w wielu przypadkach nie spełniał wymogów nowoczesnego budynku domu kultury. Kosztował blisko 5 mln zł. Przeprowadzenie prac stało się możliwe dzięki pieniądzom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, Działanie 4.4 Kultura. Dofinansowanie wyniosło 3 mln zł, zaś wkład własny gminy Ustrzyki Dolne to około 1,7 mln zł. Wykonawca zapewnia, że inwestycję ukończy w terminie, a dyrektor Szott, że wszystko przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem.

- To pierwsza tak duża inwestycja, nad którą czuwam - mówi. - Kosztowała sporo czasu i sił, dużo wykonanych telefonów z pytaniami, żeby niczego nie pominąć i o czymś nie zapomnieć, ale było warto. Zwłaszcza że mogłem liczyć na pomoc pracowników urzędu gminy oraz urzędu marszałkowskiego. 

Przebudowa budynku wiąże się z nową aranżacją wnętrza sali kinowo-teatralnej, holu przed salą, łazienek, remontem i przebudową kasy biletowej oraz pozostałych pomieszczeń. Pomieszczenia UDK zyskają również nowy system klimatyzacji w sali kinowej. Projekt obejmuje też remont pomieszczeń garderób, szatni i wiele innych prac. Będzie wykonana cała technika sceniczna, technika obsługi kinowej, dzięki której bilety będzie można rezerwować przez Internet.

W przyszłości dyrektor Szott chciałby również zaadaptować pomieszczenie po byłym składzie węgla, w którym obecnie znajduje się hurtownia budowlana. W tej części znajdowałyby się pomieszczenia dla sekcji tanecznej, muzycznej i plastycznej oraz magazyn na sprzęt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE