Reklama

Reklama

Konferencja "Senior" - bezpieczeństwo, profilaktyka, interwencja, pomoc

Opublikowano: 10 października 2019 06:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 7.10.2019r w Jasienicy Rosielnej odbyła się konferencja „Senior- bezpieczeństwo, profilaktyka, interwencja, pomoc”. Jej podstawowym celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych poprzez podniesienie ich świadomości. W spotkaniu aktywnie uczestniczyli również brzozowscy policjanci.

 „Senior- bezpieczeństwo, profilaktyka, interwencja, pomoc” - to hasło przewodnie i temat konferencji, która odbyła się wczoraj o godz. 10, w sali kina budynku Urzędu Gminy Jasienica Rosielna. Spotkanie było poświęcone bezpieczeństwu osób starszych.

Honorowym patronatem to wydarzenie objął Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Adam Śnieżek. Oficjalnie spotkanie otworzyła Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek.

Konferencja była podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy omówiła i przedstawiła Anna Szluz - doktorantka Uniwersytetu SWPS w Warszawie, z Biura Interwencji Pomocy Prawnej  Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Do najważniejszych zagadnień w tym bloku było podniesienie świadomości seniorów w tematyce przysługujących im praw i uprawnień. W tej części zostały poruszone takie kwestie jak: kto i w jaki sposób może umieścić osobę bliską w miejscu stałej opieki nad osobami starszymi, jakie są formy zabezpieczenia majaku osoby starszej z chorobami demencyjnymi i umowa dożywocia jako forma zabezpieczenia na starość.   

W drugiej części kom. Anna Karaś - Specjalista Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego omówiła prezentację pn. „Bezpieczeństwo seniora na co dzień”. W tej części konferencji funkcjonariuszka przedstawiła metody i sposoby działania oszustów. Zwróciła uwagę na zagrożenia osób starszych w ruchu drogowym i poruszyła problem przemocy domowej. Za  zakończenie swojego wystąpienia policjantka podkreśliła najczęściej popełniane błędy przy zawieraniu umów poza siedzibą firmy a także wyjaśniła kiedy i w jaki sposób można odstąpić od takiej umowy.  

Dzięki tej konferencji osoby biorące w niej udział zapoznały się z zagrożeniami jakie mogą nieść ze sobą kontakty z osobami nieznajomymi, na co zwracać uwagę, by unikać zagrożeń i ich nie powodować  oraz gdzie szukać pomocy i wsparcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.