Reklama

Konferencja "Sanok bez barier"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Konferencja "Sanok bez barier" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 listopada w auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się konferencja „Sanok bez barier”, której pomysłodawcą było Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Sanoku oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Paweł Wdówik – pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Maciej Szymański - dyrektor Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych Oddział w Rzeszowie.

 

– Dzisiejsza konferencja jest próbą zainicjowania cyklicznych konferencji, które będą miały na celu otwarcie się lokalnej społeczności na potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz pokazanie możliwości wspólnego realizowania różnych wspaniałych inicjatyw. Chcemy mówić w sposób zdecydowany o potrzebach środowiska osób z niepełnosprawnościami, aby kształtować w społeczeństwie właściwe postawy wobec tej grupy osób. Mam nadzieję, że konferencja zostanie zapamiętana jako znaczący krok, jeśli chodzi o pobudzenie świadomości społecznej na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz przyczyni się do stworzenia mechanizmów współpracy pomiędzy administracją państwową, nauką, samorządem oraz organizacjami pożytku publicznego.

– zaznaczył Grzegorz Kozak, dyrektor PCPR w Sanoku.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z programami realizowanymi przez PFRON, wysłuchać wykładu na temat równości szans i dostępności dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami psychicznymi, poznać bariery występujące u osób chorujących na stwardnienie rozsiane, jak również zapoznać się z ofertą fundacji i stowarzyszeń funkcjonujących w Sanoku.

Prelegenci zachęcali do podjęcia studiów na sanockiej Uczelni, która posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz do aktywnego udzielania się w wolontariacie. Podczas konferencji zaprezentowano również film „(Nie)Sprawni w obiektywie”.

Część artystyczną przygotowali uczestnicy i opiekunowie Warsztatu Terapii Zajęciowej "Świetlik" w Sanoku.

Zorganizowanie konferencji było możliwe dzięki hojności sponsorów, którymi byli:

  • Janina Roś, firma BAN DOM,
  • Bolesław Szybist, firma HERB Sanok,
  • Fundacja PROSTY GEST z Sanoka,
  • Dom Opieki Medycznej i Seniora DONUM CORDE z Bud Głogowskich,
  • Fundacja NIEBIESKI PUZZEL,
  • Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Rodzinnej z Sanoka,
  • Maciej Łyko, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe BUKSAN-Łyko z Sanoka.
Organizatorami dzisiejszej konferencji byli: Powiat Sanocki, Urząd Miasta Sanoka, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Sanoku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy