Reklama

Koncert zespołu kameralnego "Creative Quintet"

Opublikowano:
Autor:

Koncert zespołu kameralnego "Creative Quintet" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wywodzący się z Sanoka zespół kameralny założony w 2012 roku, po kilku latach przerwy, powraca na rodzinną scenę. Już w najbliższy czwartek "Creative Quintet" pojawią się na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku. Serdecznie zapraszamy!


Zespół kameralny "Creative Quintet" składa się z utalentowanych, młodych muzyków, którzy za pośrednictwem swych instrumentów potrafią przekazywać emocje, od najsubtelniejszych do burzliwych i pełnych ekspresji. Przez okres edukacji w PSM II stopnia w Sanoku nad jakością prezentacji artystycznej czuwali prowadzący zespół nauczyciele: Grażyna Dziok, Dorota Skibicka oraz Andrzej Smolik.  

Creative Quintet może poszczycić się licznymi nagrodami na prestiżowych konkursach muzycznych, m.in. Grand Prix i I miejsc na konkursach w Krakowie, Sanoku, Rzeszowie, Stalowej Woli, Berlinie, Győr, Kopenhadze, Belgradzie (Tytuł „Internet Music Champion of the World”); II i III miejsca na konkursie w Castelfidardo. Zespół był zapraszany na koncerty i festiwale w kraju oraz zagranicą, m.in. koncert w Polskim Radio Rzeszów, na festiwalu akordeonowym w litewskiej Pałandze, na MFMOiK w Leżajsku.

Artyści zaczynali swoją wspólną muzyczną przygodę od wykonywania utworów Astora Piazzolli. W trakcie swej działalności poszerzali repertuar o dzieła muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej (Lutosławski, Paderewski, Prokofiev, Brahms, Saint-Saëns i inni). Autorem większości transkrypcji jest Adam Eibin.

Podczas koncertu zespół wykona Dwa Tanga niedawno zmarłego Wojciecha Rybickiego. Utwory te znajdują się na płycie wydanej przez kompozytora (gościnnie nagrane podczas audycji na żywo w Radio Rzeszów).  Będzie można także usłyszeć prawykonanie utworu „Dance of Purple Bird”, który został skomponowany specjalnie dla Creative Quintet przez kompozytora Macieja Zimkę. 

Zespół  nieprzerwanie występuje w składzie: Rafał Pałacki – akordeon, Dominika Witowicz – skrzypce, Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Karol Wiciński – kontrabas.


Koncert odbędzie się 5.09.2019 p godzinie 17:00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia (ul. Podgórze 25).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE