Reklama

Koncert Jubileuszowy zespołu Matragona

Opublikowano:
Autor:

Koncert Jubileuszowy zespołu Matragona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orkiestra Jednej Góry Matragona obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji 10 grudnia zaprosiła na Koncert Jubileuszowy do sanockiej szkoły muzycznej.

Matragona to zespół grający autorską muzykę z gatunku world na kilkudziesięciu tradycyjnych instrumentach z różnych kontynentów. Inspiruje się muzycznymi kulturami świata, minimal music, muzyką dawną.

Związany jest z dziką górą w Bieszczadach - Matragoną - gdzie muzycy prowadzą Otwarte Warsztaty Artystyczne. Jego założycielem i liderem jest Maciej Harna, grający m.in. na lirze korbowej. Obecny skład Orkiestry tworzą: Ernest Drelich (djembe, dideridoo, cymbały), Jacek Dusznik (tabla, darabuque, cajon), Ewa Kiczorowska (skrzypce), Jakub Kowalewicz (gitara, gitara basowa), Konrad Oklejewicz (flet, flety podłużne) i Malwina Zych-Oklejewicz (śpiew, harfa gotycka).

Koncert Jubileuszowy 10 grudnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku odbył się w ramach projektu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Matragona - powrót do źródeł". Zgromadził licznych miłośników tego typu muzyki - wejściówek zabrakło na długo przed występem. Przybili również muzycy grający z zespołem w przeszłości. 

Muzyka Matragony wykorzystywana była w filmach i spektaklach teatralnych, zdobywała nagrody w konkursach ogólnopolskich.

Zespół wydał dotąd płyty: Budzenie góry (1998), Tańce zmierzchu (2002), Trans Silvaticus (2005) i Balnicki Księżyc (2012). Obecnie przygotowuje album Anarti.


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE