Reklama

Komunikacja publiczna i budżet obywatelski w Gminie Lesko

Opublikowano: pon, 30 lis 2020 23:21
Autor: | Zdjęcie: fot. materiały nadesłane

Komunikacja publiczna i budżet obywatelski w Gminie Lesko - Zdjęcie główne

foto fot. materiały nadesłane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy Lesko będzie miło transport publiczny ? Czy mieszkańcy Gminy będą mogli podejmować decyzje o środkach publicznych w ramach budżetu obywatelskiego ? Na te ważne dla społeczności leskiej pytania znajdziemy odpowiedź na Sesji Rady Miejskiej już we środę 02.12.2020 r.

Przeprowadzona niedawno ankieta zamieszczona na stronie www.lesko.pl oraz na funpage FB Miasta i Gminy Lesko pokazała zainteresowanie mieszkańców uruchomieniem komunikacji miejskiej  na odcinku Lesko - Sanok – Lesko.


Czytaj także:  WIADOMOŚCI BIEŻĄCE


Wiele osób ucieszyła perspektywa nowych możliwości dojazdów do pracy czy szkoły. Jest to pierwszy krok w budowaniu publicznych połączeń komunikacyjnych na terenie Gminy. Kolejne działania w kierunku likwidacji barier komunikacyjnych mają być podejmowane w następnej kolejności, ponieważ mieszkańcy poszczególnych  sołectw zgłaszają taką potrzebę. Niemniej realizacja całego zadania wymaga czasu i dalszych nakładów finansowych z budżetu gminy.

 

Wiele już w tej sprawie zostało zrobione. Burmistrz Adam Snarski w tej kwestii rozmawiał z włodarzami Miasta Sanoka oraz przedstawicielami SPGK Sanok. Wszystkie rozmowy zakończyły się pozytywnie. Na bazie oczekiwań mieszkańców wyrażonych we wspomnianej ankiecie dot. kursów autobusów została stworzona uchwała w zakresie porozumienia z Sanokiem. Skierowana została pod obrady Komisji Stałych Rady Miejskiej w Lesku oraz procedowana będzie przez leskich Radnych na najbliższej sesji.

 

Na najbliższej sesji procedowana będzie jeszcze jedna ważna z punktu widzenia mieszkańca uchwała - o utworzeniu w Gminie Lesko budżetu obywatelskiego. O budżet partycypacyjny zabiegł Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, ponieważ zależy mu na demokratycznym procesie, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Jeśli tylko na najbliższej sesji, propozycja spotka się z aprobatą Rady Miejskiej w Lesku, mieszkańcy będą mogli realnie włączyć się w proces decyzyjny w istotnych dla nich sprawach.

 

Te i inne istotne kwestie będą przedmiotem dyskusji XXIX Sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się już w najbliższą środę 02 grudnia 2020 r. o godz.15:30.  Transmisja będzie dostępna na https://tiny.pl/78sj6 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy