Reklama

Komańcza otrzymała nowy ambulans od Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Komańcza otrzymała nowy ambulans od Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podstacja Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Komańczy otrzymała nowy ambulans. 8 lutego na sanockim rynku miało miejsce uroczyste przekazanie ambulansu.

Nowy ambulans to Mercedes Sprinter 4x4 o pojemności silnika 2.0, mocy 198 KM, z podwyższonym zawieszeniem, ledowym oświetleniem, przystosowany do jazdy w trudnych, górzystych terenach. Posiada m.in. nosze z rozkładanym stelażem i kołami ułatwiającymi transport chorych oraz defibrylator.

Kluczyki do nowej karetki, zakupionej ze środków własnych BPR, przekazała ratownikom dyrektor Beata Pieszczoch.

– Od początku działalności priorytetem dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego jest  sukcesywna wymiana taboru samochodowego oraz sprzętu medycznego na nowy – zaznacza dyrektor Pieszczoch. – Ich zakup byłby niemożliwy, gdyby nie ogromne wsparcie i dotacje, jakie Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe otrzymało z Ministerstwa Zdrowia, od Wojewody Podkarpackiego oraz dzięki staraniom lokalnych samorządowców i wsparciu fundacji. W ciągu 5 lat kupiliśmy aż 15 nowych ambulansów, równocześnie wymieniając sprzęt do ratowania życia i zdrowia.

Karetki z napędem 4x4 stacjonują już w podstacji w Cisnej, Nozdrzcu i Lutowiskach. Planowany jest jeszcze zakup takiego ambulansu dla podstacji w Ustrzykach Dolnych.

– Nowy ambulans, przystosowany do trudnych warunków w terenie, z pewnością zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i turystów odpoczywających w gminie Komańcza, ponieważ znacząco skróci się czas dojazdu do pacjentów

– zauważa starosta Stanisław Chęć.

Bywały bowiem przypadki, że ambulanse nie mogły przejechać przez zaśnieżone drogi, w związku z czym niezbędna była pomoc dodatkowych służb.

– Każda inwestycja dla samorządu jest ważna, dlatego tym bardziej cieszymy się, że ambulans, który trafi do Komańczy jest nowy, a więc będzie mniej awaryjny niż poprzedni. Wspaniałe jest również to, że po wielu staraniach karetka stacjonuje w Komańczy całą dobę, za co serdecznie dziękuję staroście i przy okazji gratuluję nowej inwestycji pani dyrektor BPR.

– komentuje wójt Roman Bzdyk.

W wydarzeniu przekazania ambulansu udział wzięli także wicestarosta Janusz Cecuła, Andrzej Chrobak, członek Zarządu Powiatu Sanockiego, Paweł Rysz, zastępca wójta gminy Komańcza, radny Igor Wójciak oraz ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego na czele z Pawłem Pelczarem, koordynatorem BPR w Sanoku i Januszem Bukładem, kierownikiem sekcji techniczno-organizacyjnej BPR SPZOZ w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy