Reklama

Kolejny raz terytorialsi dostarczali sprzęt AGD do powodzian [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczali sprzęt AGD do 89 rodzin poszkodowanych podczas czerwcowej powodzi z powiatu jasielskiego. Terytorialsi z sanockiego i dębickiego batalionu WOT zajmowali się załadunkiem, rozładunkiem oraz dostarczenie do domów poszkodowanych pralek i kuchenek ufundowanych przez PGNiG. To już trzecia transza pomocy od tej fundacji dla podkarpackich powodzian.

Dzięki terytorialsom w piątek 31 lipca sprzęt AGD trafił do 89 rodzin z gmin Jasienica Rosielna, Jedlicze, Brzyska, Kołaczyce oraz miasto i gmina Jasło. Ci mieszkańcy, najbardziej ucierpieli podczas czerwcowej powodzi, jaka przeszła przez Podkarpacie niszcząc wiele gospodarstw
i pozbawiając właścicieli dachu nad głową. Fundatorem pralek i kuchenek jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

To już trzeci raz żołnierze z podkarpackiej brygady OT wspierali powodzian w dostarczaniu sprzętu AGD do poszkodowanych rodzin. Wcześniej sprzęt AGD dystrybuowali do mieszkańców Trzcinicy, Birczy, Łańcuta, Markowej, Kańczugi, Chmielnika, Hyżnego, Jawornika Polskiego, oraz Dubiecka. Łącznie do tej pory pomoc otrzymało 256 rodzin z 14 gmin.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zadanie dystrybucji sprzętu AGD realizowała na wniosek wojewody podkarpackiego.

****

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE