Reklama

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Terytorials"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: 3PBOT

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Terytorials" - Zdjęcie główne

foto 3PBOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej założyli Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Terytorials”. Oficjalnie klub rozpoczął swoje funkcjonowanie w ubiegły piątek. Prezesem klubu został kpr. Mateusz Mucha z 31 Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa.

Od początku funkcjonowania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze regularnie organizują projekty zbiórki krwi na terenie Podkarpacia, jak również honorowo wspierają akcje kolegów z innych rodzajów służb mundurowych. Podkarpaccy terytorialsi zawsze licznie odpowiadają na apele, szczególnie gdy sytuacja banku rezerw krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa staje się trudna. 

 

Chcąc sformalizować szeroką działalność w tym obszarze, w ubiegły piątek żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zarejestrowali Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Terytorials”. Prezesem klubu został żołnierz OT z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa. Głównym założeniem klubu jest propagowanie i popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego stylu życia. 


Cieszę się z faktu powstania Klubu HDK PCK „Terytorials”. Dzięki niemu będziemy mogli jeszcze skuteczniej wypełniać nasze motto – ciągłej gotowości do pomocy lokalnej społeczności. Jesteśmy zawsze gotowi i zawsze blisko, by odpowiadać na społeczne potrzeby i wspierać nasze Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć. Jedynym warunkiem jest oddanie krwi przynajmniej raz w roku - powiedział kpr. Mateusz Mucha.

– prezes Klubu.

 

W samym dowództwie brygady i podległych batalionach wśród żołnierzy służy ponad 600 honorowych dawców krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób niejednokrotnie bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi.  W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT wykonali 3459 donacji. Do banków krwi wpłynęło blisko 1557 litrów krwi. 

Tylko w ostatnim czasie terytorialsi wsparli Regionalne i Terenowe Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Podkarpaciu w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel - Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy