Reklama

KŁOPOTY PBS: Czy na pewno nikt nie straci na restrukturyzacji Banku?

Opublikowano:
Autor:

KŁOPOTY PBS: Czy na pewno nikt nie straci na restrukturyzacji Banku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Część depozytów jednostek samorządu terytorialnego, dużych firm i innych podmiotów nieobjętych gwarancjami zostaje w banku w restrukturyzacji w celu pokrycia strat i zostanie finalnie utracona

W przypadku przymusowej restrukturyzacji udziały członkowskie w PBS oraz jego obligacje zostają umorzone. Część depozytów jednostek samorządu terytorialnego, dużych firm i innych podmiotów nieobjętych gwarancjami zostaje w banku w restrukturyzacji w celu pokrycia strat i zostanie finalnie utracona. Pokrycie strat jest niezbędne, aby możliwe było zaangażowanie środków Funduszu. Natomiast depozyty do wysokości równowartości 100 tys. euro są niezmiennie gwarantowane przez BFG.

Depozyty klientów detalicznych, mikrofirm oraz MŚP mogą się czuć bezpiecznie, jednak nie tylko oni byli klientami Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, jak podaje radio RMF w tym banku funkcjonowało aż 88 tys. kont osobistych i 8 tys. kont biznesowych, takich jak większe firmy, samorządy miast, które gromadziły pieniądze w PBS. Czy oznacza to, że środki przepadną dla pokrycia strat restrukturyzacyjnych? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE