Reklama

Karygodne lenistwo

Opublikowano:
Autor:

Karygodne lenistwo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilkunastu dni śmieci „przewalają” się na śmietniku w Lesku, przy ulicy Kościuszki. Kto ponosi winę za nieuporządkowanie terenu Placu Pułaskiego?

Do redakcji Korso Gazety Sanockiej zgłosił się zbulwersowany czytelnik z prośbą o podjęcie interwencji. Mężczyzna twierdzi, że śmieci wypełniają sporą przestrzeń wokół parkingu Sądu Rejonowego w Lesku.

– Prawdziwe hałdy nieczystości dzielnie przetrwały Święto Niepodległości i w błogim spokoju oczekują na interwencję właściwych służb – mówi Tomasz z Leska. – Szczególnie ten śmietnik jest słabo czyszczony. Często zbieram złom i stwierdzam, że po wprowadzeniu ustawy śmieciowej kosze są opróżniane rzadziej.

Wina, jak się okazało, leży po stronie pracowników Leskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

– Ze względu, że 11 listopada był dniem wolnym od pracy, faktycznie pojawiły się opóźnienia w wywozie śmieci – mówi Marian Siwarski, kierownik bazy transportowej. – Nagminnie zmagamy się z sytuacją, że mieszkańcy z innych części miasta podrzucają worki do innych kontenerów, co powoduje ich szybsze zapełnianie.

Po rozmowie telefonicznej z nami kierownik Siwarski skierował na miejsce pracowników, którzy uporządkowali plac.

– Sytuacja została opanowana i mam nadzieję, że już więcej się nie powtórzy – zapewnia. – W przyszłym tygodniu postawimy jeszcze dodatkowy kontener, aby zapobiec zaśmiecaniu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE