Reklama

Karpackie smaki

Opublikowano:
Autor:

Karpackie smaki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pogoda była deszczowa, ale miłośnicy smacznych potraw tłumnie przybyli do Mrzygłodu na XI Kermesz Karpackich Smaków. Atrakcji zaplanowano co nie miara. Najwięcej osób obejrzało występ gwiazdy wieczoru Małgorzaty Ostrowskiej.

Impreza rozpoczęła się niedzielę, 20 sierpnia, przemarszem i koncertem Orkiestry Dętej OSP Pakoszówka, której towarzyszyły mażoretki "Impuls". Kolejnym punktem programu, który wzbudził spore emocje, był pokaz walki historycznej Lędzianin vs. Wiking. W oglądaniu nie przeszkodziła nawet deszczowa pogoda.

- Atmosfera okazała się tak sympatyczna, że zrekompensowała nam paskudną aurę - mówi Agnieszka, która wraz z dziećmi na kermesz przyjechała z Sanoka. - Bardzo podobał mi się występ pań z Zamościa. Jestem tutaj po raz pierwszy i sądzę, że za rok ponownie przyjadę do Mrzygłodu.

Publiczność miała również możliwość obejrzeć scenki historyczne: "Jak krzyżaccy jeńcy do Mrzygłodu trafili", "Prawem i lewem" na Sanockiej Ziemi w XVII wieku - pojedynek Jacka Dydyńskiego z z braćmi Rosińskimi oraz "Jakub Ignacy Bronicki - dziedzic Nowotańca Marszałkiem Konfederacji Barskiej".

Wśród zespołów, które zaprezentowały się na scenie, znalazł się zespół wokalno-obrzędowy Pakoszowianie, zespół Al Cantare z gminy Zamość i zespół Buchajtramka ze Słowacji. Na samym końcu publiczność rozgrzała Małgorzata Ostrowska.

Na uczestników kiermaszu czekały stoiska kół gospodyń wiejskich, stoiska z rękodziełem artystycznym, strefa nauki pierwszej pomocy oraz obóz rycerski wraz ze zbrojownią, gdzie można było przymierzyć stroje z epoki i poćwiczyć szermierkę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE