Reklama

Kariera z MCK

Opublikowano:
Autor:

Kariera z MCK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aby uczcić "Dni Otwarte Funduszy Europejskich", jednostka Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Sanoku zorganizowała 19 maja spotkanie, któremu przyświecało hasło "Odnieś sukces z funduszami europejskimi".

W trakcie spotkania pracownicy MCK w Sanoku – Piotr Kozłowski, pośrednik pracy oraz Iwona Samborska-Adamiak, specjalista ds. rozwoju zawodowego, przedstawili genezę powstania placówki oraz podstawowe elementy działalności jednostki.

MCK w Sanoku od momentu swego powstania prężnie działa w środowisku lokalnym, pomagając młodzieży, osobom bezrobotnym oraz nieaktywnym zawodowo w znalezieniu pracy; organizując spotkania z zakresu poradnictwa zawodowego czy też bezpłatne szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak wyglądają projekty realizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy i z jakich projektów mogą skorzystać. Podsumowany został projekt już zrealizowany przez OHP na przełomie 2016 i 2017 roku w ramach programu "Gwarancje dla młodzieży", pod nazwą "Obudź swój potencjał-YEI" współfinansowany w ramach inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Projekt zapewnił jego uczestnikom m.in. bezpłatne szkolenia zawodowe, kursy prawa jazdy, kursy komputerowe, kursy językowe oraz płatne staże w wybranych zawodach.

W drugiej części spotkania Justyna Nestorowicz, specjalista ds. funduszy europejskich z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sanoku, przedstawiła możliwości pozyskiwania środków z funduszy unijnych. Poruszyła m.in. tematykę związaną z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych oraz zakładaniem i dofinansowaniem własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy mieli też możliwość indywidualnych konsultacji w tym zakresie.

W ostatniej części absolwenci podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w projekcie.

Więcej w 21 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE