Reklama

Już w ten weekend: SANOK Mobile Photo Trip

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Dec

Już w ten weekend: SANOK Mobile Photo Trip  - Zdjęcie główne

foto Piotr Dec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nadchodzący weekend 15-16 maja odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych w ramach piątej edycji Mobile Photo Trip. Tym razem fotografowie, wykonujący zdjęcia jedynie za pomocą telefonów komórkowych, wyjątkowych kadrów szukać będą w Sanoku.

W sobotę uczestnicy przedsięwzięcia odbędą spacer ulicami miasta, odwiedzą między innymi starówkę miasta, zabytkowe autobusy SAN H01 i H9-20, muzeum historyczne, murale Arkadiusza Andrejkowa, nowoczesną architekturę dworca PKS oraz areszt śledczy. Natomiast w niedzielę fotografowie zwiedzą Muzeum Budownictwa Ludowego.

 

W roli gospodarza oprowadzającego po mieście wystąpi Piotr (IG: @jajko_) - mieszkaniec Podkarpacia, oraz członek naszego Stowarzyszenia Mobile Photo Trip. Zawsze lubił fotografować telefonem, ale dopiero jak trafił na jedno z comiesięcznych spotkań - uświadomił sobie, że aparat mu nie jest potrzebny. Podczas spaceru powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych pod hasztagiem #mobilephototrip_sanok. 

Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej, tj. wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa fotografów z całej Polski odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Sanoka - Tomasz Matuszewski.

Organizator: Stowarzyszenie Mobile Photo Trip

Partnerzy:

  • Autosan Sp. z o.o.,
  • Muzeum Historyczne w Sanoku,
  • Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku,
  • Miasto Sanok – Patronat Honorowy Burmistrza Miasta


Kim są ludzie z MobilePhotoTrip 

Jesteśmy MobilePhotoTrip, a nasze działania skupiamy, na promowaniu fotografii mobilnej. Stanowimy grupę pasjonatów, która posiada otwartą formułę i działa we współpracy z innymi podmiotami, stowarzyszeniami, inicjatywami i artystami. Tworzymy społeczność fotografów mobilnych, zaangażowanych w rozwój kultury dostępnej dla każdego. Organizujemy Międzynarodowy Festiwal Fotografii Mobilnej Yes I’m Mobile, który stanowi przestrzeń rozwoju i okazję do prezentacji szerokich możliwości fotografii mobilnej. Naszą misją jest rozwój poprzez fotografię jak największej oraz jak najbardziej zróżnicowanej grupy ludzi. Fotografia mobilna nie jest dla nas sztywnym medium, a dzięki swoim szerokim możliwościom przyjmuje formę sztuki przystępną dla wszystkich jej odbiorców.

Geneza MobilePhotoTrip

Pomysł na Mobile Photo Trip narodził się w czerwcu 2015 roku, a już w listopadzie odbyło się pierwsze nasze spotkanie w Bytomiu. Na pierwszą edycję zostało zaplanowanych 8 miast w Polsce. Sukces pierwszych kilku spotkań sprawił, że wraz z grupą sześciu osób zaczęliśmy planować drugą edycję, a w kolejnym roku trzecią. 7-8 września 2019 spotkaniem w Jeleniej Górze otworzyliśmy piąty sezon Mobile Photo Trip, w którym kolejno odwiedziliśmy miasta: Kędzierzyn-Koźle, Warszawa (w ramach cyklu FOTOpowroty), Nowy Sącz / Stary Sącz, Kalisz, Łódź (w ramach cyklu FOTOpowroty), po rocznej przerwie z powodu pandemii, grupa fotografów odwiedziła Elbląg i Legnicę, a 26 i 27 czerwca zakończy sezon, odwiedzając Chorzów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy