Reklama

Jesteśmy Europejczykami! Sanok zamanifestował swoje zdanie [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie możemy bezczynnie patrzeć na to co próbuje zrobić po cichu partia rządząca - mówili zgodnie zebrani na rynku sanoczanie, mieszkańcy powiatu sanockiego i Leska. Łącznią na rynku w Sanoku zebrało się 75 osób. - To bardzo dużo jak nasze miasto, jestem z nas dumna - skwitowała starsza Pani. Ludzie w całym kraju wyszli na ulice po tym, jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy traktatu o UE są niezgodne z polską konstytucją.

O godzinie 18:00 na sanockim rynku zebrali się spontanicznie ludzie, którzy jak twierdzili zgodnie, nie mogą bezczynnie siedzieć i patrzeć na to co się dzieje w kraju

„Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na plac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać" - wzywał w tygodniu Donald Tusk na Twitterze.

 

Jak zawsze małymi kroczkami, w nocnych głosowaniach chcą nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. Nie patrzą na nas, nie liczą się z naszym zdaniem, a my ZOSTAJEMY!

- mówiła Pani, która przyszła na rynek z rodziną.

 

Jesteśmy tu, gdzie należy być. Tu gdzie powinni być wszyscy, którym zależy na wolności i praworządności, nie mogło nas tu po prostu nie być. 

- dodali jej towarzysze. 


Zebrani manifestanci odśpiewali Hymn Polski i Odę do Radości - Hymn Unii Europejskiej. Dyskutowali między sobą, wymieniając opinie i komentowali to, co obecnie dzieje się na arenie politycznej kraju. Młodzi z zaciekawieniem słuchali głosów starszych, którzy opowiadali o tym jak już kiedyś walczyli o wolność

 

 

To żywa lekcja historii dla mnie, nie sądziłem, że czasy o których dziadkowie opowiadali wrócą kiedykolwiek. Teraz porównuję to wszystko i jakby zestawiam z tym co się obecnie dzieje i mam gęsią skórkę... tak boję się, o to będzie się dalej działo.

- komentuje młody mężczyzna. 

 

Trwa psychologiczne wychodzenie z Unii, tak samo działo się z Wielką Brytanią. Psychologiczne to znaczy, że partia rządząca wpływa na elektorat różnego rodzaju straszeniem. Unia jest zła, to nie ta sama Unia, do której wchodziliśmy...Ci, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie nie dostrzegają tego co się dzieje, nie są świadomi i to jest przykre. 

- tłumaczy swoją obecność na rynku mężczyzna w średnim wieku. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy