Reklama

Jest taki dzień. Jasełka uczniów Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 18 grudnia 2022 roku w Domu Ludowym w Niebieszczanach celebrowaliśmy ten piękny czas: zaproszeni goście, mieszkańcy Niebieszczan, nauczyciele, rodzice i najważniejsi w tym dniu- mali artyści.

Wśród licznie zgromadzonych obserwatorów uczniowie przedstawili program artystyczny podkreślający wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia zatytułowany „Jest taki Dzień”. Pastorałki, kolędy, biblijne postacie, śpiew solistów i wiersze w wykonaniu uczniów klas 2, 3 i 4 wzruszały, cieszyły i wprowadzały magię na scenie.

Wyjątkowo zaprezentowały się uczennice klasy trzeciej w tańcu z flagami oraz czwartoklasistki w tańcu do melodii „Noel”.
Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Fragment „Biblii” przeczytał ksiądz wikary, zapraszając zgromadzonych do przełamania się opłatkiem, symbolem pojednania i zgody między ludźmi. Znakiem przyjaźni i miłości. 

Po programie artystycznym, przemówieniach gości, przełamaniu się opłatkiem zaproszeni spotkali się przy wspólnym stole na świątecznym poczęstunku. 
Ważną częścią spotkania był „Kiermasz Świąteczny” przygotowany przez Radę Rodziców  i uczniów naszej szkoły, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na wycieczki edukacyjne dzieci i młodzieży.

Piękne przeżycia i miłe doznania zawdzięczamy nauczycielom zaangażowanym w to przedsięwzięcie tj. p. Marioli Rabickiej, p. Teresie Gruszczyńskiej, p. Jarosławowi Tymczakowi oraz uczniom klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej.  O nietuzinkową dekorację zadbał p. Maciej Prajzler.
Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w to wielkie dzieło. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce p. Jolanty Fal, p. Ewy Górskiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Niebieszczanach. Zawsze, gdy dzieje się dobro, „zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy