Reklama

Jest apel Rady Powiatu Sanockiego w sprawie całorocznych przewozów kolejowych na trasie Sanok-Łupków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Jest apel Rady Powiatu Sanockiego w sprawie całorocznych przewozów kolejowych na trasie Sanok-Łupków - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Powiatu Sanockiego wystosowali apel do Zarządu Województwa Podkarpackiego w sprawie uruchomienia całorocznych, regionalnych połączeń kolejowych relacji Sanok – Łupków.

W uzasadnieniu czytamy: 

Rada Powiatu Sanockiego po analizie i pozytywnej ocenie Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska odnośnie funkcjonowania przewozów kolejowych za lata 2021 i 2022, organizowanych przez Powiat Sanocki m.in. we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, apeluje o pilne uruchomienie całorocznych regionalnych połączeń kolejowych na trasie Sanok – Łupków na zasadach i częstotliwości analogicznej do tych, planowanych od marca 2023 na odcinku Sanok – Ustrzyki Dolne. Celowość reaktywacji kolei na terenie powiatu sanockiego potwierdzają zarówno doświadczenia z realizacji wcześniej realizowanych przewozów wakacyjnych, jak również wyniki badań popytowych na pasażerskie przewozy kolejowe przeprowadzone przez Powiat Sanocki w okresie luty – kwiecień 2022 r.

W badaniach ankietowych wzięło udział ponad 900 osób, z których aż 84% zadeklarowało, że w przypadku uruchomienia całorocznych przewozów kolejowych chętnie skorzysta z dojazdu do pracy/szkoły pociągiem.

Jako najważniejsze warunki do zmiany środka transportu na pociąg ankietowani wskazywali częstotliwość kursowania, bezpośredniość połączenia, czas przejazdu, punktualność kursowania oraz cenę biletu.  

Rada Powiatu Sanockiego, licząc na pozytywną decyzję Zarządu Województwa Podkarpackiego, zabezpieczyła w budżecie na 2023 rok kwotę 50 000,00 zł celem partycypacji finansowej w zadanie wpisujące się w ujęty w Strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego 2030 projekt Karpacka Kolej Euroregionalna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy