Reklama

Jedyna taka akcja od serca dla wielu serc. Mikołajkowa Niezapominajka 2022 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zrobiło się biało…bielusieńko…bajkowo. Wyglądamy przez okna ze swych cieplutkich domów i mówimy: jak pięknie! Jakie to będą cudowne Święta! Tylko czasem narzekamy, że chodniki słabo ośnieżone… Że do pracy się spóźnimy, bo auto trzeba odmrozić…Że do sklepu ciężko dojechać, a tyle zakupów trzeba zrobić. Ot takie codzienne problemy. Ale i tak wypatrujemy tej pierwszej gwiazdki i kiedy w końcu zasiądziemy z bliskimi do stołu.

A czego wpatrują Pacjenci na oddziałach onkologicznych? Czy też myślą o tym że chodniki pod szpitalem zasypane śniegiem? Że nie kupili jeszcze karpia? Nie.

Oni wpatrują lekarza, który przyniesie im dobre wieści. Albo choć kogoś, kto podniesie ich na duchu i powie, że ta walka ma sens. Leżą w szpitalnych łóżkach i liczą, że to może dziś wydarzy się wreszcie coś dobrego.

I nagle słyszą jakieś zamieszanie na korytarzu, jakieś głosy, śmiechy, dźwięk świątecznej muzyki oraz dzwoneczków i w drzwiach szpitalnej sali staje nikt inny, jak ON….. Ho, ho, ho!!! Mikołaj! Tutaj? A tak, tutaj! Jak co roku. Znów. Jesteśmy! Chcemy z tym drobnym upominkiem nieść uśmiech, radość i nadzieję!

I wiecie co? Chyba się udaje. Choć trochę. Zobaczcie na te zdjęcia! I pamiętajcie! Cuda zdarzają się każdego dnia. W tych najmniej oczekiwanych momentach.

Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli

Kiedy większość z nas zapomina już o mikołajkowych prezentach, nasza Mikołajkowa Niezapominajka nabiera większego rozpędu.

Pacjenci nie przepuszczali nawet, że tego dnia  czeka ich miła niespodzianka, podczas kiedy my pakowaliśmy w ukryciu „wielkie sanie” by wkrótce wyruszyć na odziały. Emocji jakie panują na szpitalnych salach podczas naszej wizyty nie da się opisać słowami. To trzeba po prostu przeżyć, być całym sobą, by poczuć..by zrozumieć.

Zaskoczenie i niedowierzanie mieszają się z radością i łzami. Wraz z prezentami przynosimy przede wszystkim pozytywną energię i nadzieję, że będzie dobrze. Wystarczy tak niewiele, by twarze Pacjentów rozpromienił uśmiech.

 

Boże Narodzenie…

Puste miejsce przy stole dla niespodziewanego gościa, wigilijne potrawy i prezenty pod choinką. To taki czas, kiedy pamiętamy o wszystkich naszych bliskich.

Ludzie, których łączy doświadczenie choroby są sobie bliscy, jak nikt inny.

Myślimy o wszystkich tych, którzy w ten szczególny czas nie będą mogli być w swoich domach i z niepokojem patrzą w przyszłość. Nasza Mikołajkowa Niezapominajka to gest, którym chcemy dać odrobinę radości tym właśnie osobom. My, którzy również przeszliśmy już przez niepokój i lęk, chcemy pokazać, że gdzieś w przyszłości jest czas radości. I tego życzymy wszystkim, którzy zmagają się z chorobą oraz ich bliskim. Mikołajkowa Niezapominajka to dowód, że jesteśmy z nimi, że i oni kiedyś, tak jak my, będą rozdawać gesty miłości i wiary w wyzdrowienie.

Wydawać by się mogło – ot, zwykła Akcja jakich wiele. Jednak rzeczywistość skrywa głębszy jej sens. Miesiące przygotowywań, nie rzadko okupione stresem i dziesiątkami godzin skradzionych naszym rodzinom. Listy, maile, telefony, odbiory, liczenie, pakowanie, wiązanie.  Wiele emocji w których jest oczekiwanie,  rozczarowanie i radość, niepewność i nadzieja, presja czasu a cel, zakręty i wiara …i zaczynamy, jeszcze przygotowanie strojów, ekipy i …wreszcie jedziemy..:-)

Wizyta na oddziałach  to nie jest szybkie przejście wichury i …zapomnienie

Przypomina, jak ważne jest psychiczne samopoczucie pacjentów w ich drodze do zdrowienia. W trakcie, niejednokrotnie długotrwałego, leczenia onkologicznego, lęk i obawa o przyszłość wypiera z codzienności pacjentów radość oraz poczucie sensu życia.

Akcja wywołuje wśród pacjentów możliwość wędrówek do czasów z dzieciństwa, które kojarzą się z poczuciem bezpieczeństwa, miłości i szczęścia. Wierzymy, że budzi się w Nich zdrowa nadzieja, że podjęty trud leczenia ma sens oraz pewność, że z bagażem choroby nie zostali sami. Aspekty te wpływają na zdrowienie oraz wzmacniają ich ufność w swoje możliwości.

Rocznie obdarowujemy niespełna 2000 pacjentów z całej Polski.

Trwa 12 edycja 

Choć to dopiero początek rozdawania prezentów już dziękujemy tym, bez których nie mogłaby się odbyć, to nasi SPONSORZY i DARCZYŃCY, którzy od lat darzą nas zaufaniem

- dziękuje Anna Nowakowska z Sanitasu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy