Reklama

Jarmarcznie, ale i świątecznie

Opublikowano:
Autor:

Jarmarcznie, ale i świątecznie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Budownictwa Ludowego po raz szósty zorganizowało na Rynku Galicyjskim Jarmark Bożonarodzeniowy. Miał on miejsce w ostatnią niedzielę w zimowej aurze. Gości, odwiedzających i kupujących na licznych stoiskach nie brakowało, ale tłoku raczej nie było.

Po szybkim i sprawnym otwarciu jarmarku i przywitaniu przybyłych  przedstawicieli władz publicznością zawładnęła grupa teatralna uczniów z II LO w Sanoku, którą od początku prowadzi Dorota Wierdak. Co roku, czy to szopką bożonarodzeniową, czy inscenizacją teatralną zespół uświetnia tę coraz ciekawszą inicjatywę MBL. Tym razem młodzi miłośnicy teatru przedstawili „Opowieść świąteczną”. Była to samodzielnie artystycznie uwspółcześniona wersja „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa. 

- Próby do tego występu rozpoczęliśmy już w październiku. Sami wpadliśmy na pomysł przerobienia tekstu Dickensa, a scenariusz w dużej mierze opracowała Karina Doniec we współpracy ze mną - powiedział Witold Michno. - Nad strojami również pracujemy wspólnie i staramy się, aby jak najlepiej pasowały do naszych ról. Za stronę muzyczną odpowiedzialne były głównie Aleksandra Sołtysik, Magdalena Zubel i Aleksandra Gorgoń.

Soliści zespołów Soul i Souliki pod batutą Moniki Brewczak długo i zajmująco wzbudzali zainteresowanie publiczności śpiewanymi kolędami.

W jednej z przerw koncertu Anna Hałas, wójt gminy Sanok, podarowała MBL defi brylator, przekazując go na ręce dyrektora Jerzego Ginalskiego. Sprzęt został zakupiony w ramach programu „Razem bezpieczniej”.

Z wielką niecierpliwością dzieci czekały na moment, kiedy do nich przybędzie na saniach św. Mikołaj. Dorośli mogli tymczasem podziwiać i kupować wyroby, które na kilkunastu stoiskach prezentowali rzemieślnicy i artyści z Sanoka i okolic. Można było nabyć m. in. choinki z wikliny, kolorowe stroiki świąteczne, bombki ręcznie malowane. Koła Gospodyń Wiejskich z Niebieszczan, ze Srogowa Górnego i Jurowiec przygotowały tradycyjne wigilijne potrawy i wypieki. Zwiedzający kupowali także miody, pięknie zdobione pierniki, domowej produkcji przyprawy kuchenne oraz smaczne zupy.

Dla odwiedzających otwarta była większość domów miasteczka galicyjskiego. Nastrój atmosfery świątecznej pod koniec jarmarku podkreśliła orkiestra Avanti.

Niezwykłą atrakcją były też zwierzęta z „żywej szopki”: owce, barany, kozy, kuce i lama oraz króliki i kury.

Jarmark Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez MBL i Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE