Reklama

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania OC?

Opublikowano:
Autor:

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania OC? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym dla każdego kierowcy. Dzięki temu każdy kierowca, który jest poszkodowany w wypadku i nie jest sprawcą, ma gwarancję tego, że otrzyma odszkodowanie od ubezpieczyciela. Niestety, w rzeczywistości bardzo często dzieje się tak, że kwoty wypłacanych ubezpieczeń są przez towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżane.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym dla każdego kierowcy. Dzięki temu każdy kierowca, który jest poszkodowany w wypadku i nie jest sprawcą, ma gwarancję tego, że otrzyma odszkodowanie od ubezpieczyciela. Niestety, w rzeczywistości bardzo często dzieje się tak, że kwoty wypłacanych ubezpieczeń są przez towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżane.

Jak się szacuje, nawet 70% odszkodowań wypłacanych przez ubezpieczycieli polskim kierowcom jest zaniżanych, czyli niepokrywających w pełni kosztów naprawy pojazdu. Wielu kierowców mimo to akceptuje warunki zaproponowane przez ubezpieczycieli. Jest to z jednej strony spowodowane ty, że nie liczą na sukces w dochodzeniu większych kwot, a z drugiej na pewno też tym, że nie wiedzą, że w ogóle można dochodzić wypłaty większych kwot. A jest to jak najbardziej możliwe, szczególnie że na rynku działa wiele firm, które pośredniczą w uzyskaniu wyższych odszkodowań.

Firmy oferujące odkup odszkodowań OC pomagają poszkodowanym kierowcom

Kierowca, który uważa, że otrzymał zaniżone odszkodowanie od ubezpieczyciela, może starać się o zwiększenie tej kwoty nawet wtedy, gdy już otrzymał ubezpieczenie od towarzystwa. Ważne jest, aby miało to miejsce nie więcej niż trzy lata wstecz. Kancelarie prawne, które oferują odzyskiwanie zaniżanych odszkodowań, działają w różnych częściach kraju i klient może wybrać dowolną. Wszelkie formalności można bowiem załatwić drogą listowną lub nawet elektroniczną. Jest to między innymi możliwe w firmie JW GROUP gdzie na stronie https://odkupodszkodowania.pl/ można za pomocą formularza wysłać kosztorys do analizy i już po 24 godzinach otrzymuje się ofertę dopłaty do odszkodowania.

Jak wygląda odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań?

Po skontaktowaniu się z firmą oferującą dochodzenie wyższych odszkodowań, należy przesłać do niej wszelkie dokumenty związane ze sprawą, a więc wyceny szkód, umowy, dowody wypłat itp. W przypadku ich braku, można je uzyskać od ubezpieczyciela, który ma obowiązek je przechowywać. Po podpisaniu umowy stroną staje się firma dochodząca wyższego odszkodowania. Kierowca nie musi spotykać się z ubezpieczycielem czy uczestniczyć w sprawach odszkodowawczych. Wszelkie formalności wypełniają firmy oferujące odkup odszkodowań OC.

Kto może uzyskać dopłaty do odszkodowań OC?

O należne, zdaniem poszkodowanego kierowcy, pieniądze, może się starać każdy. Nie ma tu znaczenia, jak duża była szkoda, jaką kwotę uzyskano. Bez znaczenia jest też wiek auta, licznik przejechanych kilometrów ani wszelkie inne sprawy techniczne. Dopłaty do odszkodowań OC nie wiążą się też z żadnym ryzykiem dla kierowcy, który zdecyduje się na skorzystanie z oferty. W przypadku, gdy nie uda się uzyskać dopłaty, nie ma z tego tytułu żadnych kosztów. Odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań nie ma też wpływu na wysokość przyszłych składek płaconych przez kierowcę, zarówno w przypadku pozytywnego jak i negatywnego wyniku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE