Reklama

IZDEBKI: Proces Krzysztofa S. oskarżonego o molestowanie córek odroczony

Opublikowano:
Autor:

IZDEBKI: Proces Krzysztofa S. oskarżonego o molestowanie córek odroczony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy rozpocznie się głośny proces? Na razie nie wiadomo. Sąd Rejonowy w Brzozowie uznał, że akt oskarżenia ma istotne braki i zwrócił go do prokuratury.

Jak podaje wyborcza.pl, śledztwo w sprawie molestowania córek przez Krzysztofa S. prowadziła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Miesiąc temu akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Brzozowie. Wydawało się, że proces 38-letniego mieszkańca Izdebek szybko ruszy. Tak się jednak nie stanie. Sąd zwrócił akt oskarżenia do prokuratury.

– Proces będzie utajniony. Mogę jedynie powiedzieć, że sąd zwrócił akt oskarżenia do prokuratury. Uznał, że na etapie postępowania przygotowawczego  powstały braki, które prokuratura powinna uzupełnić – informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie.

Przypominamy:

O sprawie Krzysztofa S. i jego rodziny zrobiło się głośno w listopadzie 2018 roku, kiedy zaginął najstarszy z rodzeństwa – 12-letni Daniel. Przez dwa dni szukała go rodzina, mieszkańcy wsi, a także służby woskowe, GOPR i stowarzyszenia. Chłopca odnaleziono całego i zdrowego w lesie nieopodal domu. W międzyczasie wyszły na jaw inne wątki związane z rodziną S., w tym trudne warunki bytowe, w jakich żyło 10 dzieci oraz możliwe wykorzystywanie seksualne małoletnich córek przez ojca. Dzieci trafiły do ośrodka opiekuńczego, w którym przebywają do dziś. Sprawę, z uwagi na dobro śledztwa przeniesiono z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Powstał właśnie akt oskarżenia, który trafił do brzozowskiego sądu. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie – Agnieszka Kępa podała, że zdaniem biegłych 38-letni Krzysztof S. miał molestować córki wielokrotnie i nie były to pojedyncze przypadki. Psychologowie i biegli stwierdzili ponadto, że mężczyzna miał zdolności rozpoznawania swoich czynów i możliwość kierowania nimi. Obecnie jego stan pozwala na udział w procesie. Za zarzucane czyny grozi mu do 12 lat więzienia. 

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi też osobne śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, która monitorowała rodzinę S. z Izdebek. Postępowanie dotyczy m.in. wątku narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 

 

 

Polecane artykuły:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE