Reklama

IZDEBKI: Jest akt oskarżenia dla Krzysztofa S. Mężczyzna odpowie za wykorzystywanie seksualne trzech córek!

Opublikowano: czw, 10 paź 2019 15:14
Autor:

IZDEBKI: Jest akt oskarżenia dla Krzysztofa S. Mężczyzna odpowie za wykorzystywanie seksualne trzech córek! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do brzozowskiego sądu trafił akt oskarżenia w sprawie 38-letniego Krzysztofa S. - mieszkańca Izdebek. Grozi mu do 12 lat więzienia. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie – Agnieszka Kępa poinformowała, że mężczyzna miał wielokrotnie doprowadzać swoje trzy córki (w wieku poniżej 15 lat) do tzw. innych czynności seksualnych. Według aktu oskarżenia miało to miejsce w okresie od kwietnia do listopada 2018 roku.

Akt oskarżenia dla ojca 10 dzieci z Izdebek


O sprawie Krzysztofa S. i jego rodziny zrobiło się głośno w listopadzie 2018 roku, kiedy zaginął najstarszy z rodzeństwa – 12-letni Daniel. Przez dwa dni szukała go rodzina, mieszkańcy wsi, a także służby woskowe, GOPR i stowarzyszenia. Chłopca odnaleziono całego i zdrowego w lesie nieopodal domu. W międzyczasie wyszły na jaw inne wątki związane z rodziną S., w tym trudne warunki bytowe, w jakich żyło 10 dzieci oraz możliwe wykorzystywanie seksualne małoletnich córek przez ojca. Dzieci trafiły do ośrodka opiekuńczego, w którym przebywają do dziś. Sprawę, z uwagi na dobro śledztwa przeniesiono z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Powstał właśnie akt oskarżenia, który trafił do brzozowskiego sądu. 

 

Wielokrotne molestowanie każdej z córek…


Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie – Agnieszka Kępa podała, że zdaniem biegłych 38-letni Krzysztof S. miał molestować córki wielokrotnie i nie były to pojedyncze przypadki. Psychologowie i biegli stwierdzili ponadto, że mężczyzna miał zdolności rozpoznawania swoich czynów i możliwość kierowania nimi. Obecnie jego stan pozwala na udział w procesie. Za zarzucane czyny grozi mu do 12 lat więzienia. 

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi też osobne śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, która monitorowała rodzinę S. z Izdebek. Postępowanie dotyczy m.in. wątku narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE