Reklama

Inwestycje w gminie Besko

Opublikowano:
Autor:

Inwestycje w gminie Besko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Besko kończy budowę wodociągu, montuje fotowoltaikę na urzędzie gminy, modernizuje drogi i zapewnia podwyżkę nauczycielom. Wspiera powiat, służbę zdrowia i policję. I to nie są wszystkie działania, którymi mogą się pochwalić włodarze gminy.

Radni zdecydowali o wsparciu pieniężnym w kwocie 3 000 złotych z przeznaczeniem na modernizację pomieszczeń budynków Starostwa Powiatowego w Sanoku przy ul. Szopena 5, w których powstanie poradnia pedagogiczno-psychologiczna. Zwiększyli dotację celową dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku  w kwocie 1 500 zł na zakup szafy magazynowej dla oddziału dziecięcego w tej placówce.

Ponadto radni zdecydowali podwyższyć dotację celową dla Komendy Powiatowej Policji w Sanoku o 2 000 zł na zakup materiałów prewencyjnych dla dzieci i młodzieży.

Fotowoltaika na urzędzie gminy
Radni przyjęli Program Opieki nad Zabytkami Gminy Besko na lata 2017-2020, gmina przekazała go do zaopiniowania przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.

- Plan gospodarki niskoemisyjnej gminy Besko został zaktualizowany w takim zakresie, że zamontujemy ogniwa fotowoltaiczne na budynku urzędu gminy - mówi wójt Mariusz Bałaban. - Dokumentację w tej sprawie przekazaliśmy do urzędu marszałkowskiego. Wnioski są składane przez różne podmioty, a więc konkurencja jest duża.

Naprawiona droga do kościoła
- Wykonawca z Sanoka przystąpił do remontu ulicy Kościelnej w Besku, który przeprowadzamy w ramach programu infrastruktury drogowej (tzw. schetynówki) - informuje wójt. - Przygotowano podłoże i położono warstwę wyrównawczą na całej długości. Kiepska pogoda nie pozwoliła na dokończenie robót w zeszłym tygodniu.

Włodarze zażyczyli sobie, aby wykonawca wstrzymał prace w czasie Wszystkich Świętych, gdyż jest w tym miejscu wzmożony ruch i poczekał na pierwsze dogodne dni w listopadzie.  Część poboczy jest utwardzona, ale trzeba jeszcze dokończyć położenie asfaltu na długości jednej trzeciej drogi i wykonać wyniesione  przejście dla pieszych na wysokości alejki przy wejściu do kościoła, które będzie miało formę oznakowanego progu zwalniającego.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE