Reklama

Intensywny weekend podkarpackich terytorialsów [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miniony weekend był bardzo intensywny. Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady OT w ostatnim tygodniu prowadzili szkolenie podstawowe, wyrównawcze, jak również ćwiczyli na strzelnicach garnizonowych w ramach zajęć rotacyjnych. Rekruterzy 3. PBOT przeżywają oblężenie poprzez liczbę chętnych, którzy chcą zasilić pododdziały brygady. Nie zmniejsza się zaangażowanie Terytorialsów w niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy na przejściach granicznych i w punktach recepcyjnych.

Ponad tysiąc podkarpackich Terytorialsów w miniony weekend wzięło udział w planowych szkoleniach, które organizowane są w modułach zajęć specjalistycznych i zgrywających.  Ochotnicy w ramach ćwiczeń rotacyjnych odbyli strzelania bojowe, doskonalili podstawowe zagadnienia z taktyki, terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy.

- Forma szkolenia w stałym rejonie odpowiedzialności batalionów w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na społeczne uznanie. Umożliwia również przeprowadzenie zajęć w naturalnych warunkach, w których doskonalimy przedsięwzięcia taktyczne, jak również  podnosimy poziom procesu dowodzenia. Żołnierze z dużym entuzjazmem podejmują wyzwania szkoleniowe w ich rodzinnych miejscowościach – podkreślił płk Michał Małyska dowódca 3. PBOT. 

Żołnierze nieprzerwanie udzielają także wsparcia podmiotom administracji publicznej w przyjęciu do naszego kraju uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy. Wszystko po to, by cały proces przybycia do Polski był ułatwiony, jak również by nasi sąsiedzi, którzy uciekają z obszaru objętego konfliktem poczuli się bezpiecznie. Terytorialsi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji, Strażakami z PSP i OSP, harcerzami oraz wolontariuszami zapewniają wsparcie podmiotom dbającym o bezpieczeństwo wszystkich uchodźców, którzy przekroczyli granicę naszego kraju.

Trwa również rekrutacja dla chętnych, którzy zgłaszają chęć służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie OT. Ochotnicy, którzy podjęli decyzję wstąpienia w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe i wyrównawcze rozpocznie się 23 kwietnia i 7 maja. Zajęcia będą prowadzone systemem ciągłym.  W tym samym dniu 8-dniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczną też żołnierze rezerwy.  Ćwiczenia zakończą się uroczystą przysięgą wojskową 22 maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy