Reklama

Inicjatywy lokalne w Gminie Bukowsko dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Bukowsko dzięki otrzymanej pomocy finansowej z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, przyjętego przez Zarząd Województwa, zrealizowała w tym roku dwa projekty- zadanie pn.: „Remont oraz wyposażenie świetlicy oraz siłowni w remizie OSP Nowotaniec w celu wzbogacenia oferty spędzania wolnego czasu” w miejscowości Nowotaniec oraz zadanie pn.: „Zakup wyposażenia do Domu Ludowego w Bukowsku na potrzeby utworzenia placówki „Uniwersytet Samorządności”, w ramach koncepcji „Uniwersytetów Samorządności”.

W ramach pierwszego projektu służącego realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju ,  w remizie OSP w Nowotańcu został wykonany drobny remont części kuchennej świetlicy, zakupiono wyposażenie zaplecza kuchennego tj. zestaw mebli kuchennych, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym, zmywarka, stoły (10 szt.) oraz wyremontowano pomieszczenie na siłownię.

 


Nowa przestrzeń wzbogacająca ofertę spędzania czasu wolnego w Nowotańcu, dzięki pozyskanym środkom, została wyposażona w atlas do ćwiczeń, bieżnię elektryczną, rowerek treningowy magnetyczny oraz  ławkę do ćwiczeń. Wszystkie prace remontowe wykonane zostały własnymi siłami OSP Nowotaniec, partnerów zadania  oraz osób współpracujących.

Po raz pierwszy Gmina Bukowsko, jako jedyny samorząd z terenu powiatu sanockiego została także beneficjentem Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021– 2025 na realizację I etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności”. Sukces ten cieszy, tym bardziej że dzięki pozyskanym środkom finansowym możliwe było przygotowanie niezbędnej infrastruktury na potrzeby realizacji zakładanych form edukacyjnych w drugim etapie programu. Uniwersytet Samorządności został stworzony w celu przeprowadzania szkoleń, kursów oraz innych aktywności edukacyjnych odpowiadających potrzebom lokalnej społeczności.


W ramach projektu wyremontowano i doposażono część kuchenną oraz salę widowiskową Domu Ludowego w Bukowsku. Zakupione w ramach projektu wyposażenie pozwoli na organizowanie m.in. zajęć kulinarnych, spotkań z dietetykiem, organizowanie zajęć związanych z przygotowywaniem zdrowych posiłków, zajęć z carvingu oraz organizacji przyjęć okolicznościowych.


W remont pomieszczeń zaangażowały się wspólnie wszystkie organizacje pozarządowe z Bukowska, w tym Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowsku, Koło Gospodyń Wiejskich „Bukowianki”, Rada Sołecka i mieszkańcy gminy. 

Dzięki pozyskanym środkom z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz zaangażowaniu mieszkańców i samorządu dwa miejsca służące na co dzień lokalnej społeczności w Gminie Bukowsko zyskały nową funkcjonalność i wygląd. 


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy