Reklama

Reklama

Inicjatywa lokalna ASAN pod tytułem „Wiedzieć i rozumieć”

Opublikowano: 5 września 2019 13:52
Autor:

Inicjatywa lokalna ASAN pod tytułem „Wiedzieć i rozumieć”  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niniejszym mamy przyjemność poinformować, że sanockie Stowarzyszenie ASAN podpisało umowę i wkrótce rozpocznie realizację inicjatywy lokalnej pod tytułem „Wiedzieć i rozumieć” w obszarze ekonomii społecznej w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Oś Priorytetowa VIII „Integracja społeczna”, Działanie 8.5 „Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie”. Wartość całego projektu wynosi 10580 zł, z czego kwota dofinansowania to 9000 zł. 

  • Realizacja projektu obejmować będzie trzy główne działania:
  • wsparcie rodziców dzieci z autyzmem poprzez przekazanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum ASD w czasie dwóch spotkań szkoleniowych.

  • doposażenie Stowarzyszenia ASAN w sprzęt niezbędny do prowadzenia działalności szkoleniowej,

  • stworzenie odpłatnej oferty szkoleniowej dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem,

Zaplanowane działania projektowe skierowane są głównie do rodziców dzieci, które stosunkowo niedawno otrzymały diagnozę autyzmu, do osób potrzebujących podstawowej, ale rzetelnej wiedzy i wsparcia w tym zakresie. Realizacja inicjatywy zakończy się w październiku, wtedy też poinformujemy o osiągnięciu założonych rezultatów i celów.

Będzie to pierwszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie ASAN, ale z pewnością nie ostatni. Naszym celem jest działalność szkoleniowa, diagnostyczna i terapeutyczna skierowana głównie do dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Zakupione w ramach projektu wyposażenie pozwoli nam na wypełnianie naszych celów statutowych oraz umożliwi świadczenie bezpośredniej pomocy i wsparcia na rzecz osób z ASD i ich rodzin. Szczegóły dotyczące projektu wkrótce na naszej stronie Facebook. 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.