Reklama

Ile zapłacim za korzystanie z euroboiska w Pakoszówce

Opublikowano:
Autor:

Ile zapłacim za korzystanie z euroboiska w Pakoszówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na jakich zasadach można korzystać z euroboiska w Pakoszówce w gminie Sanok? Czy są one przejrzyste i równe dla wszystkich? Czy kluby sportowe mogą otrzymywać faktury za wnoszone opłaty?

Z takimi pytaniami zwrócił się do nas czytelnik. Interesują go zwłaszcza zasady odpłatności za korzystanie z euroboiska w Pakoszówce: jakie są stawki oraz sposób pobierania odpłatności. Mężczyzna uważa, że w tej chwili jedni płacą, a inni nie.

- Dokument potwierdzający zapłatę to jakiś kwitek, który każdy, kto chce, może wypisać sobie sam bez pieczątek itp. - twierdzi. - Chciałem nadmienić, iż kluby sportowe rozliczają się na podstawie faktur. Czy gmina Sanok, która jest właścicielem obiektu, takie faktury będzie wypisywać?

Jerzy Bieleń, sołtys Pakoszówki, odsyła nas do nowego regulaminu oraz cennika opłat za korzystanie z euroboiska, jaki został uchwalony 26 stycznia, podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sanok.

Zgodnie z nim, ze stadionu mogą korzystać dzieci i młodzież przedszkolna i szkolna, kluby sportowe i stowarzyszenia kultury fizycznej oraz inne grupy zorganizowane. Warunkiem jest opieka nauczyciela, trenera, instruktora lub innej osoby odpowiedzialnej.

Obiekt należy zarezerwować, osobiście lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

 - Zgodnie z regulaminem, rezerwacji i płatności można dokonać u wyznaczonego pracownika Urzędu Gminy Sanok zatrudnionego na euroboisku do jego obsługi - informuje  Łukasz Mendyka, kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Sanok.

Zapewnia też, że kluby sportowe za wynajem obiektu będą otrzymywać z gminy faktury.

Cennik udostępnienia stadionu stanowi załącznik nr 2 do regulaminu. Wskazuje, kto i w jakiej kwocie powinien uiścić opłaty, a kto jest z nich zwolniony.

Za wynajem nie muszą płacić: Urząd Gminy Sanok, a także jednostki organizacyjne i placówki oświatowe tej gminy.

Koszt wynajęcia stadionu zmienia się w zależności od pory roku - w zimie jest wyższy. Na przykład za półtorej godziny treningu na całym stadionie kluby sportowe spoza gminy muszą zapłacić 120 zł (w zimie 140 zł plus 70 zł za oświetlenie). Za taki sam czas treningu - tyle że na połowie stadionu - kluby z gminy Sanok nie płacą ani złotówki.

Kluby spoza gminy muszą również płacić za wynajem boiska na rozgrywki. 2,5-godzinny mecz towarzyski to koszt od 150 zł do 390 zł, w zależności od pory roku i tego, czy grają seniorzy, czy młodsi zawodnicy. W przypadku meczu mistrzowskiego opłata wzrasta: od 380 zł do 590 zł.

Kluby z gminy Sanok mają euroboisko na mecze za darmo. Ich przeciwnicy spoza gminy Sanok muszą zapłacić połowę ceny, jeżeli grają mecz towarzyski, ale w przypadku rozgrywek  mistrzowskich - już nie. Pierwszeństwo wynajmu posiada klub piłkarski z Pakoszówki.

Obiekt w Pakoszówce
to pierwsze euroboisko w gminie Sanok. Jego odbiór techniczny nastąpił w grudniu 2011 roku.
Płyta boiska, wykonana z trawy syntetycznej, ma wymiary pola gry 120 m×85 m. Wyposażona jest w komplet bramek stacjonarnych o wymiarach 7,32 m×2,44 m i piłkochwyty.
Gmina Sanok posiada ponadto dwa „Orliki” oraz boisko wielofunkcyjne w Dobrej.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE