Reklama

II sesja Młodzieżowej Rady miasta Sanoka

Opublikowano: czw, 14 lis 2019 13:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 listopada o godz. 16:00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta odbyła się sesja Młodzieżowej Rady miasta Sanoka.

O godz. 16 sesje rozpoczął przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Grzegorz Nogaj wraz z prezydium. W pierwszym punkcie obrad znalazło się ślubowanie przez radnych Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka, którzy nie złożyli go na poprzedniej sesji. Następnie Przewodniczący Rady miasta Sanoka Pan Andrzej Romaniak wręczył nowym radnym zaświadczenia o wyborze.
Przewodniczący MRM odczytał rote ślubowania i wyczytał każdego z radnych z imienia i nazwiska a oni opowiadali słowo ślubuje. Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie powołania i ustalenia składów osobowych Komisji Rewizyjnej, która została przez radę przegłosowana. Następnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie powołania i określenia zakresu działania Zespołów problemowych MRM Sanoka oraz składów osobowych tych zespołów.

Rada utworzyła następujące zespoły problemowe: ds. Współpracy z Samorządami Szkolnymi; zdrowia, sportu i turystyki; promocji, rozwoju i informacji; edukacji, nauki i kultury.
Ostatnim punktem obrad były wolne zapytania i wnioski, gdzie w czasie dyskusji radni mówili o wprowadzeniu prawidłowej segregacji odpadów w szkołach, zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej, o pokonywaniu barier między szkołami. Młodzi jak widać chcą się rozwijać oraz wracać do tradycji, do tych wydarzeń, które zniknęły z kalendarza wydarzeń kulturowych i sportowych w mieście. 

Mam nadzieję, że Zespoły Problemowe, które przygotowaliśmy usprawnią działania naszej Rady i pomogą nam jak to ślubowaliśmy "Pracować dla dobra i pomyślności młodzieży miasta Sanoka..." Chcemy jak najlepiej dla wszystkich młodych Sanoczan bo to właśnie oni są przyszłością naszego narodu - naszego miasta - mówi przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta - Grzegorz Nogaj. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE