Reklama

I Regaty Kajakowe na Tafli Bieszczadzkiego Morza Eko Marina 2020 [FOTO+VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę (22 sierpnia) w Polańczyku, przy wspaniałej wakacyjnej pogodzie, odbyły się I Regaty Kajakowe na Tafli Bieszczadzkiego Morza EkoMarina 2020. Atmosfera była gorąca - dosłownie i w przenośni.

W sobotę kajakarze z różnych stron Polski rywalizowali w regatach na Zalewie Solińskim. To pierwsza tego typu impreza na tym jeziorze, ale już teraz organizatorzy zapewniają, że nie ostatnia.

Ponad 70 sportowców, głównie z Podkarpacia, ale również z Krakowa, Lublina wystartowało w kilku kategoriach: rodzinnej, załogi kobiece, męskie oraz osób z własnym sprzętem kajakowym. 


W kategorii rodzinnej trasa liczyła 3 km, natomiast główna trasa wyścigu była pętlą o długości 8 km. 

W trakcie imprezy odbyły się również pokazy ratownictwa wodnego pt. "Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie", zorganizowane przez Fundację Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne.

W pokazach brali udział ratownicy FBRS, którzy także zapewniali nadzór ratowniczy podczas regat kajakowych, przy współpracy z  Komendą Powiatową Policji w Lesku oraz Państwową Strażą Pożarną w Lesku.

Podczas pokazów przeprowadzono symulacje sytuacji zagrożenia, które dotyczą obszarów zbiorników wodnych. Ratownicy przedstawili techniki stosowane podczas akcji ratunkowych z użyciem podręcznego sprzętu ratowniczego i jednostek pływających. Dla najmłodszych zostały zorganizowane zawody sportowe z nagrodami. 

Wszyscy obserwujący pokazy, a w szczególności dzieci, mieli okazję dowiedzieć się jakie zagrożenia może nieść ze sobą rekreacja wodna oraz zapoznać się z podstawami bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Nad bezpieczeństwem uczestników i obserwatorów czuwał patrol policji, ratownicy Fundacji oraz strażacy PSP w Lesku.

Organizatorem Regat na przystani EkoMarina w Polańczyku była Fundacja Kajakowa Tołhaj - GDK, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu, Kultury i Turystyki w Solinie oraz Fundacja Bieszczadzkie Ratownictwo Specjalistyczne.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE