Reklama

Honorowa Odznaka dla społeczniczki

Opublikowano:
Autor:

Honorowa Odznaka dla społeczniczki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wanda Wojtuszewska, przez wiele lat kierująca Towarzystwem św. Alberta w Sanoku, otrzymała odznaczenie za 25 lat działania społecznego. Jest to Odznaka Honorowa „Za zasługi dla ochrony praw człowieka”.

Pani Wanda otrzymała odznaczenie z rąk Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, podczas uroczystości w Muzeum Historycznym w Sanoku.

– Widzimy, jak wielki ma dorobek – powiedział rzecznik dla TVP Rzeszów, uzasadniając przyznanie odznaki. – Gdyby takie osoby jak pani Wanda żyły i działały w innych miejscach Polski, to nasz świat byłby o wiele lepszy.

Społeczniczka ze spokojem i skromnością przyjęła nagrodę.

– Myślę, że odznaka nie jest tylko dla mnie, ale dla całości naszego stowarzyszenia, wszystkich członków i wolontariuszy – podkreśliła.

Dzięki Wandzie Wojtuszewskiej powstały trzy placówki, jadłodajnia przy ulicy Sienkiewicza, punkt „Dar serca”, gdzie udzielana jest pomoc rzeczowa i finansowa i można skorzystać z prysznica, oraz schronisko „Dom Inwalidy Bezdomnego”. Pani Wanda ma 82 lata i wciąż pozostaje aktywna społecznie. Obecnie stara się o budowę „Domu Samotnej Matki”.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE